Świat się zmienia, człowiek nie aż tak bardzo

Autor tekstu - Piotr Kubic | Data publikacji - piątek, 17 maja 2013 | Obszar - na Południe

Świat się zmienia, człowiek nie aż tak bardzo

Świat się zmienia, człowiek nie aż tak bardzo

Mój przyjaciel napisał mi niedawno, że miał rację przewidując kiedyś, iż z Facebooka nie wyniknie nic dobrego.

Zastanowiła mnie ta opinia. Sam mam konto na Facebooku i prawie tysiąc znajomych. Ktoś powie: „Tysiąc? Aż tylu? Przecież to fikcja, że ze wszystkimi rzeczywiście utrzymujesz kontakt”. I jest trochę prawdy w tym stwierdzeniu. Z drugiej jednak strony nie ulega wątpliwości, że wszyscy oni są w istocie moimi znajomymi i że dzięki Facebookowi dowiaduję się, co dzieje się w ich życiu – np. że komuś urodziło się dziecko, że ktoś zdał egzaminy na studiach, a ktoś inny był na konwencji czy odwiedził braci w Indiach.

Niedobrze jest człowiekowi, gdy jest sam

Autor tekstu - Basia Honkisz | Data publikacji - piątek, 10 maja 2013 | Obszar - na Południe

Niedobrze jest człowiekowi, gdy jest sam

Niedobrze jest człowiekowi, gdy jest sam. (Księga Rodzaju 2:18)

Dawno temu prorok Eliasz w chwili załamania wołał: Gorliwie stawałem w obronie Pana, Boga Zastępów, gdyż synowie izraelscy porzucili przymierze z tobą, twoje ołtarze poburzyli, a twoich proroków wybili mieczem. Pozostałem tylko ja sam, lecz i tak nastają na moje życie, aby mi je odebrać (1 Król. 19:14). Był wystraszony, przygnębiony długą, samotną drogą, tkwił w poczuciu stałego zagrożenia. Po spektakularnym cudzie na górze Karmel, opuszczony, chował się w jaskini, życząc sobie śmierci.

Nergala darcie Biblii

Autor tekstu - Marek Honkisz | Data publikacji - piątek, 03 maja 2013 | Obszar - na Południe

Nergala darcie Biblii

Adam Darski stanął przed sądem za podarcie Biblii podczas koncertu w Gdyni w 2007 roku. Wokalista i lider zespołu „Behemoth” nazwał Biblię kłamliwą księgą, a chrześcijaństwo – największą zbrodniczą sektą.

Odkładając na bok kwestię naruszenia prawa, godny odnotowania jest fakt, że – jak dowiadujemy się z mass mediów – wielu obywateli naszego kraju poczuło się urażonych tym gestem.

Jednak czy mnie, jako człowieka podążającego w stronę Bożego Królestwa i wierzącego, że Biblia jest w istocie Pismem Świętym, prawdą i jedynym źródłem wiedzy o Bogu, czy mnie to porusza?

Ciało wasze jest świątynią ducha

Autor tekstu - Eunika Dziewońska | Data publikacji - piątek, 26 kwietnia 2013 | Obszar - na Południe

Ciało wasze jest świątynią ducha

Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą. (1 Mojż. 2:7).

Często powtarzam w modlitwie, że dziękuję Bogu za życie. Za to, że oddycham, widzę moich bliskich, mogę cieszyć się każdym przeżytym dniem. Nie mam wątpliwości, że tchnienie życia, które jest zamknięte w moim ciele jest niesamowitym prezentem od Pana. Ale samo ciało również, bo przecież dopiero te dwa elementy tworzą ze mnie istotę żywą.

Rózga

Autor tekstu - Iwona Dąbek, Andrzej Dąbek | Data publikacji - piątek, 19 kwietnia 2013 | Obszar - na Południe

Rózga, pas, a może kamienowanie?

Rózga

Ani rózga, ani pas, ani kamienowanie. Żyjemy w kraju, w którym przemoc jest zabroniona, a w szczególności kary cielesne naruszające niezbywalną godność człowieka.

 

„Nikt nie może być poddany torturom, ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu i karaniu. Zakazuje się stosowania kar cielesnych

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej art. 40

Siła, którą daje mi Pan

Autor tekstu - Basia Honkisz | Data publikacji - piątek, 12 kwietnia 2013 | Obszar - na Południe

Siła, którą daje mi Pan

Siła, którą daje mi Pan

W mojej głowie długo istniał wizerunek chrześcijanina jako potulnej, spokojnej osoby, która nikomu nie  wchodzi w drogę. Wydawało mi się, że ktoś wierzący to osoba z niskim poczuciem własnej wartości, siedząca z boku, starająca się ze wszystkimi żyć w zgodzie.

Zaskoczyło mnie, i wciąż zaskakuje, jak bardzo różni się od moich wyobrażeń to, co przekazuje Ewangelia. Nie znajduję tam smutnych, zahukanych, unikających uwagi ludzi. Nie znajduję osób, które chcą zadowolić wszystkich dookoła czy martwiących się o opinię otoczenia.

Znajduję tam żołnierzy, toczących dobry bój wiary. Osoby, które stają naprzeciw presji środowiska, czasem nie zważając na ludzi wokół, jakby nawet ich nie zauważając; osoby, które mają odwagę całkowicie odrzucić stare życie, zaryzykować wszystko, pójść za Jezusem.

<<  6 7 8 9 10 [11