Era cyfryzacji (IV)

Autor tekstu - Jan Dziewoński | Data publikacji - piątek, 21 lutego 2014 | Obszar - na Zachód

Przegląd mobilnych aplikacji biblijnych
Wiara ze słuchania (także w słuchawkach)

Era cyfryzacji (IV)
fot. Małgorzata Kubic

Dziś najprostsza z aplikacji i co ciekawe w pełni polska. Z racji zwięzłości recenzji, na dole bonus.

Pismo Święte PLDla przypomnienia, co oceniam:

  1. Prostota i łatwość obsługi
  2. Dostępność przekładów (w j. polskim)
  3. Dodatkowe materiały i funkcjonalności (słowniki, konkordancje, mapy, komentarze itd.)

Skala ocen 1-5

Pismo Święte PL

  1. Ogromnym plusem i moim zdaniem największą zaletą tej aplikacji, jest prostota obsługi. Jak widać poniżej, przejrzysty, napisałbym, że dziecinnie prosty w obsłudze, czytelny interface, jednak w dzisiejszych czasach dzieci szybciej łapią się w tej kwestii niż osoby starsze. Wszystkie opcje na jednym ekranie, pełne poznanie i przeklikanie aplikacji zajmuje nie więcej niż kilka minut.

Moja ocena: 5/5

  1. Największa zaleta aplikacji, jest zarazem jej wadą. Jest to aplikacja, w której jest tylko jedno tłumaczenie, jest to tłumaczenie Biblii Tysiąclecia.

Moja ocena: 1.5/5

  1. Podobnie jak wyżej. Jest co trzeba, żeby w wygodny sposób otworzyć i czytać interesujący nas fragment. Mamy możliwość zaznaczyć, skopiować lub dodać pojedynczego wersetu do zakładek i wyszukiwania po słowie. Jest jeszcze modlitewnik i czytania codzienne, jednak z racji protestantyzmu, nie jest to obiektem mojego zainteresowania.

Moja ocena: 2/5

Suma: 2.8/5

Trochę surowo, ale muszę mierzyć równą miarą :) Mimo takiej oceny moje odczucia względem tej aplikacji są naprawdę pozytywne. Aplikację polecam dla osób nie wymagających nic więcej niż prosta i wygodna przeglądarka Biblii Tysiąclecia.

Aplikacja podobnie jak dwie poprzednie jest cały czas rozwijana, ostatnio wprowadzono wersję na ios, dostępna także na Windows Phone.

Bonus:

Są miejsca gdzie za bardzo nie możemy czytać, ale jak najbardziej możemy słuchać. Wszak jak wiemy wiara ze słuchania jest* [Rzym 10:17]. tak więc dla tych, którzy jadąc, autem, tramwajem, spacerując, czy robiąc jakiekolwiek inne czynności chcą posłuchać Biblii, polecam:

Pismo Święte Audio

Pismo Święte AudioDla przypomnienia, co oceniam:

Bardzo przyzwoita aplikacja. Możliwość ściągnięcia i posłuchania dowolnego interesującego nas fragmentu, księgi. Jakość może nie jest idealna (za stroną aplikacji: Pliki nagrane zostały przez Bibliotekę Centralną Polskiego Związku Niewidomych w 1982 roku. Pliki audio znajdują się na stronie http://www.biblia-mp3.pl/ i z tego źródła będzie je pobierać aplikacja.), ale lektor jest dobry dzięki czemu przyjemnie się tego słucha. Tłumaczenie jakie jest czytane to także Biblia Tysiąclecia.

Ostatnio możliwość słuchania wprowadzono także w aplikacji, którą omawiałem wcześniej – YouVersion, jednak moim zdaniem jakość jest gorsza niż wyżej wymienionej.

Jeśli znacie lub korzystacie z innych ciekawych aplikacji Biblijnych dajcie znać, z chęcią przetestuję :)

Udostępnij...

O Autorze

Jan Dziewoński