Prasa

IZRAEL Z POMOCĄ W GWATEMALI PO WYBUCHU WULKANU

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 15 czerwca 2018

Kiedy w zeszły czwartek [7 czerwca] izraelski zespół medyczny przybył do Gwatemali, nadal było widać dymy z dwóch erupcji wulkanu.

Paramedyk Tal Rabin powiedziała, że toksyczne gazy wypuszczone przez wulkan Fuego spowodowały, że oddychanie było trudne nawet przez maskę. O wiele bardziej przygnębiający był jednak widok części ciał wydobytych z lawy otaczającej samochody i domy nawet do wysokości siedmiu metrów w dwóch wioskach, które najbardziej ucierpiały w katastrofie.

NETANJAHU: NIEZWYKŁA OFERTA DLA NARODU IRAŃSKIEGO

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 15 czerwca 2018

Dziś mam dla narodu irańskiego bezprecedensową propozycję: jest ona związana z wodą.

Naród irański jest ofiarą okrutnego, tyranizującego go reżimu, który uniemożliwia mu dostęp do niezbędnej do życia wody. Izrael popiera naród irański i dlatego właśnie chcę pomóc uratować niezliczonych Irańczyków przed śmiercią.

IZRAEL OSTRZEGA GAZAŃCZYKÓW PRZED DEMONSTRACJAMI

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 15 czerwca 2018

7 czerwca samoloty Sił Obronnych Izraela zrzuciły poniższe ulotki (w języku arabskim) na całym terytorium Gazy, po raz kolejny ostrzegając jej mieszkańców przed zbliżaniem się do płotu granicznego, niszczeniem go, podejmowaniem działań terrorystycznych, czy też służeniem jako narzędzie Hamasu. IDF jest przygotowany na różne scenariusze i będzie z całą mocą ochraniał Izraelczyków oraz suwerenność swojego państwa.

„POKOJOWE” PROTESTY

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 08 czerwca 2018

Hamas zorganizował „pokojowe” zamieszki. Na granicę między Strefą Gazy a Izraelem przyszły tysiące Palestyńczyków, spaliły około 10 000 opon, rzucały kamieniami i koktajlami Mołotowa. Media nazywają jednak te działania „pokojowymi”.

Hamas sprowadził na granicę malutkie dzieci, by wykorzystać je jako tarcze. Taka jest prawdziwa twarz tych zamieszek. Ich uczestnicy wzywali do unicestwienia Żydów, a potem udawali, że są ofiarami.

RELACJA Z PRZEDSZKOLA OSTRZELANEGO Z GAZY

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 08 czerwca 2018

Witam was – jestem podpułkownik Jonathan Cornicus z Sił Obronnych Izraela i znajduję się w kibucu kilka kilometrów od Strefy Gazy, a dokładniej – w kibucowym przedszkolu.

Dziś [29 maja], kilka minut przed siódmą rano, zanim dzieci przyszły do przedszkola, na to właśnie przedszkole spadły pociski moździerzowe. Tu widzicie kawałki szrapneli, które znaleźliśmy na terenie tej placówki, a na tym pniu drzewa możecie zobaczyć, jakie są ich skutki.

CEZAREA FILIPOWA – GDZIE JEZUS ZAPYTAŁ: „ZA KOGO MNIE UWAŻACIE?”

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 01 czerwca 2018

Na dzisiejszej wycieczce udamy się na północ – około 40 kilometrów od Jeziora Galilejskiego, do Cezarei Filipowej, starożytnego rzymskiego miasta u stóp Góry Hermon. Ten region Izraela nazywany jest Wzgórzami Golan.

Od Jeziora Galilejskiego praktycznie cały czas jedziemy pod górę – od ok. 213 metrów poniżej poziomu morza aż do Cezarei leżącej 350 metrów nad poziomem morza. Krajobraz się zmienia: od suchego, złocistego, do bardziej bujnego, zielonego.

Świadomość, że Jezus przebywał tu ze swoimi uczniami, sprawiła, że podróż była jeszcze bardziej ekscytująca. Zdałem sobie sprawę, że po raz kolejny wędruję śladami najbardziej wpływowej postaci, jaka kiedykolwiek wędrowała po ziemi.

0:50. Dotarliśmy wreszcie na północ, w okolice Dan, w miejsce nazywane Cezareą Filipową. Znajdują się tu duże wykopaliska archeologiczne, obejmujące wiele skomplikowanych struktur zbudowanych przez Heroda Filipa oraz wnuka Heroda Wielkiego – Agryppę.

1:20: Oprócz obecności wspaniałych budowli rzymskich Cezarea Filipowa znana jest również z Banias – grupy źródeł oraz miejsca pogańskiego kultu bożka Pana. Ów Pan, nazywany również „kozim bożkiem”, był greko-rzymskim bogiem przyrody, trzód i polowania, co łączyło się z dzikością, świętowaniem, muzyką i, rzecz jasna, płodnością. Pan wyglądał dość dziwacznie – miał nogi i rogi kozła.

1:45: Centralnym punktem tego miejsca kultu było to wysokie urwisko oraz grota, gdzie znaleziono pozostałości wielu ołtarzy, jaskiń, świątyń i dziedzińców. Cały ten teren wręcz roił się od rzymskiej mitologii i bałwochwalstwa.

2:05: I właśnie tutaj Jezus, już pod koniec swojej misji, zadał uczniom głębokie pytanie: „A wy za kogo mnie macie?” Łuk. 9:20)

Więcej o Banias: Wikipedia - Banjas

ODCZYTANO NIEZNANE WCZEŚNIEJ FRAGMENTY ZWOJÓW Z QUMRAN

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 18 maja 2018

Na konferencji pod koniec kwietnia br. zorganizowanej w ramach obchodów 70 rocznicy odnalezienia zwojów znad Morza Martwego pokazano fragmenty, które od lat 50 schowane były w pudełkach po cygarach i nigdy wcześniej ich nie zbadano.

Zdaniem ekspertów malutkie fragmenty, najprawdopodobniej zebrane w Qumran, w jaskini nr 11, to części układanki uzupełniające znane już zwoje, a jednocześnie zmieniające to, co do tej pory o nich wiedziano.

MODLITWA W ZWIĄZKU Z OTWARCIEM AMBASADY USA W JEROZOLIMIE (John Hagee)

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 18 maja 2018

„Nasz łaskawy Niebiański Ojcze, Boże Abrahama, Izaaka i Jakuba! Boże, który gwiazdy nazywasz po imieniu i mierzysz przestrzeń swoją dłonią; który jesteś Królem wszechświata!

Zebraliśmy się tu dzisiaj, by złożyć Ci dzięki za radość płynącą z tego, że żyjemy w czasie, gdy możemy oglądać ten chwalebny, historyczny dzień. Dziękujemy Ci za państwo Izrael – samotną pochodnię wolności na Bliskim Wschodzie, który żyje i któremu się powodzi dzięki Twojej wiecznotrwałej miłości wobec narodu żydowskiego.

LICZBA SIEDEM W BIBLII I JUDAIZMIE

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 11 maja 2018

Liczba siedem ma w Biblii i w judaizmie szczególne znaczenie. Nie tylko reprezentuje samo stworzenie świata („I ukończył Bóg w siódmym dniu dzieło swoje, które uczynił, i odpoczął dnia siódmego od wszelkiego dzieła, które uczynił.” - 1 Mojż. 2:2), ale również wiąże się ze świętami, błogosławieństwami, Ziemią Izraela i żydowskimi tradycjami, a nawet szczęściem – hebrajskie słowo „mazal” – szczęście – ma właśnie wartość liczbową 77!

Szabat Szalom - komentarze

Romek

Romek

28. kwietnia, 2018 |

No cóż. Historia lubi się powtarzać. Tym razem to zadziałało w drugą stronę. Prekursorem tej metody, w trochę zmienionej formie,...

Pawel

Pawel

25. marca, 2018 |

Ja również dziękuję za konsekwencję w prowadzeniu działu "szabat szalom". Wiele z tych informacji potwierdza mi, że Bóg sprawuje...

Romek

Romek

23. marca, 2018 |

Kasia, ponieważ od dłuuuugiego czasu oprócz Ciebie ( i strony technicznej za co również wyrażam uznanie) nie ma żadnych oznak...

dak

dak

13. grudnia, 2017 |

Można na przykład błogosławić Boga za dar ducha i wynikającego z niego duchowego światła (oświecenia), za ducha poświęcenia...

Romek

Romek

13. grudnia, 2017 |

A co się życzy w odpowiedzi na te pozdrowienia?