ADIEL KOLMAN – OFIARA ZAMACHU TERRORYSTYCZNEGO

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 23 marca 2018

Miasto Dawida wyraża współczucie i boleje nad morderstwem Adiela Kolmana, który zmarł od ran odniesionych 18 marca w zamachu dokonanym nożem przez palestyńskiego mieszkańca Zachodniego Brzegu, który otrzymał tygodniowe pozwolenie na wjazd do Izraela celem poszukiwania pracy.

Adiel od kilku lat pracował przy wykopaliskach archeologicznych w Mieście Dawida. Był oddanym i lojalnym pracownikiem, lubianym członkiem zespołu i wzorcowym ojcem rodziny.

Aviah Roz, przełożony Adiela, powiedział: „Pewnego ranka odwiedziłem Adiela przy jego wykopaliskach, a on poprosił o rozmowę z powodu tego, że nie jest usatysfakcjonowany. Byłem pewien, że powie, że praca jest zbyt męcząca, ale ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że jest wręcz odwrotnie. Adiel powiedział, że czuje, że może pracować ciężej i osiągnąć więcej, a w te dni, kiedy osiąga niewiele, wraca do domu przygnębiony. Poprosił, abyśmy mu dali jakieś wyzwanie i powierzyli mu trudniejsze zadania. Nawet gdy praca była ciężka, Adiel zawsze był uśmiechnięty i pełen radości. Jego nastawienie udzielało się innym.”

Aviah dodał, że „mimo iż Adiel z wykształcenia był nauczycielem, postanowił kontynuować pracę w Mieście Dawida ze względu na swoje głębokie przywiązanie do tego miejsca. Czuł, że jest zaangażowany w działalność syjonistyczną i był głęboko związany z wykopaliskami archeologicznymi w Mieście Dawida i Jerozolimie.”


Adiel w pracy – trzeci od lewej - facebook


Adiel Kolman - żródło: timesofisrael.com


Udzielanie pomocy medycznej Adielowi - żródło: timesofisrael.com


Nóż zamachowca - żródło: timesofisrael.com


Na podstawie:

Następny | Poprzedni