BENJAMIN NETANYAHU: IRAN SKŁAMAŁ W KWESTII BRONI NUKLEARNEJ

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 04 maja 2018

Dziś wieczorem pokażemy wam coś, czego świat jeszcze nie widział. Pokażemy nowe i niezbite dowody tajnego programu broni nuklearnej, jaki Iran przez lata ukrywał przed społecznością międzynarodową w swoich tajnych Archiwach Atomowych. Pokażemy Wam irańską tajną dokumentację nuklearną.

Wiecie być może, że irańscy przywódcy wielokrotnie zaprzeczali, jakoby pracowali nad programem nuklearnym. Możecie usłyszeć, jak mówi o tym najwyższy przywódca Iranu, Ali Chamenei:

AC: „Podkreślam, że Republika Islamska nigdy nie starała się o broń nuklearną.”

Możecie też posłuchać, co mówi prezydent Iranu Hassan Rouhani:

HR: „W irańskiej doktrynie obrony i bezpieczeństwa nie ma miejsca na broń nuklearną oraz inne rodzaje broni masowego rażenia. Stoją one w sprzeczności z naszymi fundamentalnymi przekonaniami religijnymi i etycznymi.”

Powtórzył to również irański minister spraw zagranicznych Javad Zarif:

JZ: „Nie posiadamy żadnego programu opracowywania broni nuklearnej. Broń nuklearną uważamy za irracjonalną i niemoralną.”

Dzisiaj powiem Wam jedną rzecz: Iran skłamał. Skłamał bardzo poważnie. Po podpisaniu w roku 2015 układu o broni nuklearnej Iran zintensyfikował swoje wysiłki, by ukryć prace nad bronią at0mową. W 2017 roku Iran przeniósł swoją dokumentację dotyczącą broni atomowej do pewnego miejsca w Teheranie, objętego najściślejszą tajemnicą. Na mapie widać dzielnicę południowego Teheranu i tu właśnie znajdowało się Archiwum Atomowe. Wiedziało o tym niewielu Irańczyków – ale również kilku Izraelczyków.

Archiwum zawierało 55 000 stron i 55 000 plików na 183 płytach CD. Wszystko, co Wam dzisiaj pokażę, to dokładna kopia irańskich materiałów. Zastanawiacie się, gdzie są oryginały? Mogę jedynie powiedzieć, że znajdują się obecnie w bardzo bezpiecznym miejscu.

Co było w tych plikach? Obciążające winą dokumenty, wykresy, prezentacje, plany, fotografie I nagrania video, oraz wiele innych materiałów. Pokazaliśmy tę dokumentację Stanom Zjednoczonym, które mogą potwierdzić jej autentyczność. Pokażemy ją również innym krajom oraz Międzynarodowej Komisji Atomowej.

Następny | Poprzedni