CZESKI PARLAMENT UZNAŁ JEROZOLIMĘ ZA STOLICĘ IZRAELA

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 16 czerwca 2017

W maju, w Dzień Jerozolimy, parlament Republiki Czeskiej zatwierdził uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela; członkowie parlamentu wezwali rząd do przyjęcia tego samego stanowiska i zaprzestania finansowania UNESCO.

Parlament wykonał ten krok w dniu, kiedy świętowano 50-tą rocznicę zjednoczenia Jerozolimy pod suwerenną władzą Izraela. Republika Czeska postanowiła ponadto potępić UNESCO w odniesieniu do jego niedawnych rezolucji wymierzonych przeciwko Izraelowi. Rezolucję poparło 112 spośród 156 członków.

Po głosowaniu w praskiej katedrze św. Wita miało miejsce specjalne spotkanie, w którym uczestniczył czeski minister kultury Daniel Herman, a także setki Żydów i chrześcijan.

Parlament podjął swoją decyzję dzięki staraniom Międzynarodowej Ambasady Chrześcijańskiej w Jerozolimie, największej organizacji chrześcijańskich syjonistów na świecie; jej przedstawiciel w Czechach od kilku miesięcy działał w kierunku przekonania członków parlamentu, by zatwierdzili taką właśnie rezolucję o Jerozolimie.


Na zdjęciu: Synagoga Hiszpańska w Pradze (Wikipedia)


Na podstawie:
ynetnews.com - Czech Parliament recognizes Jerusalem as the capital of Israel

Następny | Poprzedni

Komentarze (1)

  • ireneusz glab

    ireneusz glab

    19 czerwca 2017 o 00:18 |
    W polskich mediach nie natknąłem się na news'a opisującego to wydarzenie. Czesi zawsze byli inni względem pozostałych Słowian, ale i tak pozytywne zaskoczenie.

Skomentuj

Zaloguj się aby skomentować Opcjonalny login poniżej.

Szabat Szalom - komentarze

dak

dak

13. grudnia, 2017 |

Można na przykład błogosławić Boga za dar ducha i wynikającego z niego duchowego światła (oświecenia), za ducha poświęcenia...

Romek

Romek

13. grudnia, 2017 |

A co się życzy w odpowiedzi na te pozdrowienia?

dak

dak

12. grudnia, 2017 |

Pozdrawiam wszystkich przyjaciół na pierwszy dzień Poświęcenia Swiątyni. Moja malutka channukia też zapłonęła:...

Erast Czekalski

Erast Czekalski

11. grudnia, 2017 |

@Romek: "Twój post z deklaracją pojawił się w komentarzu na apel Dak'a a on z kolei na artykuł mówiący o oświadczeniu Trampa....