DESZCZ I GRAD W IZRAELU

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 27 kwietnia 2018

Wczoraj I dzisiaj miały miejsce niespotykane jak na kwiecień ulewy, które spowodowały zamknięcie dróg, lotniska oraz powódź w centrum handlowym.

Video – Jerozolima 26 kwietnia:

W dwóch osobnych wypadkach zginęło dwoje nastolatków, porwanych nagłą falą powodziową. W południowym Izraelu ekipy ratunkowe użyły helikoptera do zlokalizowania beduińskiego chłopca, porwanego przez strumień na Negewie. Po znalezieniu go stwierdzono zgon.

Na Zachodnim Brzegu ekipy ratunkowe poszukiwały młodej Palestynki, którą porwała powódź w okolicy Ma’Ale Amos. Pod koniec dnia w środę znaleziono jej ciało.

W południowym Izraelu pogotowie udzieliło pomocy 42 wychłodzonym uczniom szkoły średniej po tym, jak będąc na wycieczce utknęli na skutek powodzi.

Zamknięto część dróg 40 i 90 na południu Izraela. Wiele dróg zostało zalanych, dziesiątki samochodów uległy uszkodzeniu. 
Zalane zostało też centrum handlowe w Rishon LeZion po tym, jak załamał się dach. Nikt nie odniósł obrażeń. Zamknięte też było lotnisko Sde Dov w Tel Awiwie.


Samochód przejeżdża przez zalaną dolinę, gdzie woda blokuje główną drogę wzdłuż Morza Martwego, niedaleko Masady.


Powodzie w okolicy Morza Martwego i Masady.


Burza piaskowo-pyłowa w Safedzie na północy Izraela.


Ultraortodoksyjni Żydzi przyglądają się powodzi w okolicy Morza Martwego i Masady.


Samochód przejeżdża przez zalaną dolinę, gdzie woda blokuje główną drogę wzdłuż Morza Martwego, niedaleko Masady.


Dzieci podczas deszczu w kibucu Sarid w północnym Izraelu.

Jak podał 26 kwietnia Jerusalem Post, w powodzi na południu kraju zginęło podczas wycieczki do jednego z kanionów dziewięcioro studentów akademii przygotowującej do wojska


Źródło: The Jerusalem Post


Na podstawie:
timesofisrael.com - Two killed in flash floods as storm, hail batter Israel

Następny | Poprzedni