DZIĘKI IZRAELSKIEMU URZĄDZENIU SPARALIŻOWANY ANGLIK UKOŃCZYŁ MARATON

| Opublikowane w piątek, 11 maja 2018

W kwietniu br. Simon Kindleysides jako pierwszy sparaliżowany człowiek w historii ukończył londyński maraton. Udało mu się to dzięki izraelskiemu wynalazkowi – zautomatyzowanemu szkieletowi zewnętrznemu ReWalk, który pozwala niechodzącym osobom odzyskać możliwość ruchu.

Jak działa ReWalk:

 

U 34-letniego Simona w 2013 roku zdiagnozowano glejaka w mózgu oraz chorobę układu nerwowego, co spowodowało paraliż od pasa w dół. Wziął udział w maratonie, by wspierać fundację finansującą badania guzów mózgu i udało mu się zebrać ponad 12 000 $.

Simon nie otrzymał medalu, bo ukończył 42-kilometrową trasę dopiero następnego dnia, po 36 godzinach, i przekroczył linię mety jako ostatni uczestnik. Dostał jednak nagrodę „Spirit of London” oraz liczne donacje od widzów. Na swojej stronie, gdzie zbiera fundusze, napisał: „Chcę być przykładem do naśladowania nie tylko dla moich dzieci, ale również dla innych „niepełnosprawnych” osób, które nie zyskują wystarczającego uznania, oraz dla ludzi, którzy nie sądzą, że mogą podejmować rozmaite wyzwania.”


Na podstawie:
nocamels.com - First Paralyzed Man Completes London Marathon With Help Of Israeli-Developed ReWalk Suit

Następny | Poprzedni