IZRAEL GOSPODARZEM ĆWICZEŃ LOTNICTWA WOJSKOWEGO Z 7 KRAJÓW

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 10 listopada 2017

W Izraelu odbywają się właśnie ćwiczenia lotnictwa wojskowego z siedmiu krajów – największe w historii kraju. Przybyło na nie ponad sto samolotów i kilkuset pilotów z USA, Grecji, Polski, Francji, Niemiec, Indii i Włoch. Oficerowie z niemal 40 krajów uczestniczą jako obserwatorzy.

Ćwiczenia te, nazywane „Blue Flag”, to dwutygodniowe spotkanie odbywające się co dwa lata. Jego celem hest usprawnienie planowania i skoordynowanego dowodzenia, koniecznego w przypadku wspólnych działań koalicji. Działania prowadzone są w bazie lotniczej na południu kraju i symulują ekstremalne scenariusze walki w koalicji – na tyle realistycznie, na ile jest to możliwe. Nie jest to konkurs, lecz raczej podkreślenie współpracy.

Podpułkownik Nadaw, komandor 133 Szwadronu (“Rycerzy Podwójnego Ogona”), powiedział: „To znaczący krok milowy w naszych relacjach z międzynarodowym lotnictwem wojskowym; niektóre kraje przybyły na ćwiczenia w Izraelu po raz pierwszy. Pomoże nam to w przyszłej współpracy.”

Podpułkownik Guy z Departamentu Szkoleń w Siłach Powietrznych Izraela:
„Siły Powietrzne Izraela mają dwa cele związane z tymi ćwiczeniami: po pierwsze, usprawnienie gotowości operacyjnej wszystkich uczestników poprzez wspólne ćwiczenia i stworzenie możliwości uczenia się jedni od drugich. Po drugie – pokazanie światu, że Siły Powietrzne Izraela to zaawansowane, silne i wiodące wojsko, a przez to wzmocnienie międzynarodowego statusu Izraela. Każdego uczestnika postrzegamy jako ambasadora.”


Na podstawie:
worldisraelnews.com - Israel hosts 7 air forces in largest drill in its history

Następny | Poprzedni

Skomentuj

Zaloguj się aby skomentować Opcjonalny login poniżej.

Szabat Szalom - komentarze

Romek

Romek

03. listopada, 2017 |

Jak powszechnie wiadomo, Strażacy To fajne chłopaki.
Sam mam wielką przyjemność zaliczać się do tego grona.
Uważam, że to...

Romek

Romek

22. października, 2017 |

"Rabin Schmuel Rabinowitch, rabin Muru Zachodniego i Świętych miejsc Jerozolimy":.
Ciekawa sprawa.
Za chwilę może będzie;
"Rabin...

Romek

Romek

14. października, 2017 |

Hmm,
ja w tym roku mogę oddać kilka cm wody z poziomu gruntu. Tak z 1 metr. Nie wiem czy bedzie opłacało się przetransportować do...

ireneusz glab

ireneusz glab

19. czerwca, 2017 |

W polskich mediach nie natknąłem się na news'a opisującego to wydarzenie. Czesi zawsze byli inni względem pozostałych Słowian, ale...

dak

dak

06. maja, 2017 |

Trasa mykw już została otwarta. Przeszedłem ją w marcu :)...