IZRAEL WŚRÓD 10 NAJSILNIEJSZYCH KRAJÓW

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 02 lutego 2018

28 stycznia opublikowano informacje, że US News oraz World Report uznały Izrael na ósme najsilniejsze państwo na świecie. Z kolei Bloomberg News umieszcza go na dziesiątym miejscu najbardziej nowatorskich krajów – tym sposobem spychając USA poza pierwszą dziesiątkę, na miejsce jedenaste.

Wspomniane rankingi układane są na bardzo różnych zasadach. US News przeprowadziło badania wśród 21 000 osób z czterech regionów świata. Uczestnicy mieli powiązać 80 krajów z określonymi atrybutami, np. ich wpływem gospodarczym czy politycznym.

Bloomberg przeprowadził z kolei swoją własną analizę 200 krajów, przyglądając się takim czynnikom jak badania i rozwój, wydatki czy liczba firm związanych z technologią. Lista państw została następnie ograniczona do 50. Na pierwszym miejscu – trzeci rok z rzędu – znalazła się Korea Południowa. Na kolejnych pozycjach były: Szwecja, Singapur, Niemcy, Szwajcaria, Japonia, Finlandia, Dania i Francja.


Na podstawie:
www.israel21c.org - Israel among top 10 most powerful, innovative countries

Następny | Poprzedni

Skomentuj

Zaloguj się aby skomentować Opcjonalny login poniżej.

Szabat Szalom - komentarze

dak

dak

13. grudnia, 2017 |

Można na przykład błogosławić Boga za dar ducha i wynikającego z niego duchowego światła (oświecenia), za ducha poświęcenia...

Romek

Romek

13. grudnia, 2017 |

A co się życzy w odpowiedzi na te pozdrowienia?

dak

dak

12. grudnia, 2017 |

Pozdrawiam wszystkich przyjaciół na pierwszy dzień Poświęcenia Swiątyni. Moja malutka channukia też zapłonęła:...

Erast Czekalski

Erast Czekalski

11. grudnia, 2017 |

@Romek: "Twój post z deklaracją pojawił się w komentarzu na apel Dak'a a on z kolei na artykuł mówiący o oświadczeniu Trampa....