IZRAELSKI STARTUP WYGRAŁ KONKURS W LAS VEGAS

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 12 stycznia 2018

Wczoraj (9 stycznia) izraelska firma Lishtot, co po hebrajsku oznacza „pić”, wygrała konkurs startupów towarzyszący targom CES (Consumer Electronics Show) odbywającym się właśnie w Las Vegas. CES to największe na świecie targi dotyczące technologii i innowacji.

Do finału konkursu zakwalifikowało się 15 firm. Każda z nich miała 60 sekund na zaprezentowanie się. Zlokalizowane w Jerozolimie Lishtot opracowuje i buduje urządzenia do wykrywania zanieczyszczeń w wodzie. Lishtot przetestował w swojej prezentacji dwie szklanki wody – trwało to dwie sekundy i urządzenie nie musiało nawet dotykać płynu.

Aparat TestDrop Pro wykrywa zanieczyszczenia takie jak E. Coli, ołów, arszenik i różne związki chemiczne. Szczegółowe wyniki badań podaje aplikacja na telefon. Zdobyte dane można następnie wysłać na Globalną Mapę Wody.

Lishtot pracuje nad dalszymi produktami – TeStraw, które rozróżniałoby zanieszczczenia i ich poziom, oraz TestPipe – urządzenie do zamontowania na domowych kranach, które na bieżąco badałoby jakość wody.

Video pokazujące najpierw ogłoszenie wyników, a potem testowanie wody przez Netanela Raischa, CEO Lishtot:
Youube - Lishtot Wins 1st Place at CES Startup Night 2018

Następny | Poprzedni