KOLEJNE ZNISZCZENIA NA WZGÓRZU ŚWIĄTYNNYM DOKONANE PRZEZ MUZUŁMANÓW

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 22 czerwca 2018

Ignorując decyzję izraelskiego Sądu Najwyższego, muzułmański wakf zorganizował ostatnio 1000 muzułmanów do trwających dniem i nocą prac. Usunęli oni sterty ziemi zawierające dowody żydowskiej świątyni i historycznego Wzgórza. Wykorzystali gest dobrej woli ze strony żydowskiej – zamknięcie Wzgórza Świątynnego dla Żydów podczas ramadanu. Muzułmanie w tym czasie zajęli się niszczeniem żydowskiej historii.

{Co to jest wakf: Słownik PWN - wakf}

CO WYDARZYŁO SIĘ NA WZGÓRZU PODCZAS RAMADANU?

Muzułmański wakf zrobił to samo, co wielu wiernych przedstawicieli muzułmańskich, kiedy napotykają zakaz prawny – dokonał oszustwa. Wykorzystali gest Izraela – zamknięciie Wzgórza Świątynnego dla Żydów na ostatni tydzień ramadanu – by dokończyć swą obrzydliwą zbrodnię przeciwko historii i kulturze. Zebrali ponad 1000 mężczyzn do usunięcia stert ziemi – tym razem upewniając się, że pozbędą się wszelkich dowodów, iż kiedykolwiek istniała tu żydowska świątynia.

WZGÓRZE ŚWIĄTYNNE – STANOWISKO ARCHEOLOGICZNE

Wzgórze Świątynne to jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych na świecie; wymarzone miejsce pracy archeologa. Ma wielkie znaczenie dla wszystkich trzech religii monoteistycznych i nadal nie zostało zbadane. Dlaczego? Ponieważ muzułmanie ostrzegają, że rozpoczną wojnę z Izraelem, jeśli Izrael zacznie wykopaliska w swoim świętym miejscu. Dlaczego? Ponieważ muzułmanie nie chcą, by Izrael znalazł dowody, że stała tu niegdyś żydowska świątynia.

Niestety, zamiast umożliwić prowadzenie normalnych wykopalisk na Wzgórzu, władze muzułmańskie niszczą znaleziska tak, aby Izrael nie mógł tam nigdy podjąć prac. Władze izraelskie nie robią nic w kwestii kar za te zniszczenia. Destrukcyjne działania muzułmanów na Wzgórzu sprawiają, że prawdziwe badania archeologiczne już nigdy nie będą możliwe.

HISTORIA

Sterty ziemi, które muzułmanie usuwają z Wzgórza, jak widać na nagraniu video, powstały podczas nielegalnych renowacji prowadzonych przez władze muzułmańskie od roku 1999.
Wtedy tego rodzaju prace były nielegalne, ale mimo to miały miejsce. Władze muzułmańskie miały budować na Wzgórzu niewielki meczet, a zakończyło się to wywiezieniem 400 ciężarówek ziemi zawierającej artefakty z Wzgórza Świątynnego.

Ziemię z owych ciężarówek, wraz z zawartymi w niej przedmiotami, zrzucono w dolinie na obrzeżach Jerozolimy. Na szczęście izraelscy archeolodzy dowiedzieli się o tym, zaczęli tę ziemię zbierać i przesiewać, by we właściwy sposób udokumentować historię Wzgórza. W ten sposób narodził się Temple Mount Sifting Project – projekt polegający na przesiewaniu ziemi z Wzgórza Świątynnego.

TEMPLE MOUNT SIFTING PROJECT

Miejsce, gdzie odbywają się te prace, powinien zobaczyć każdy turysta odwiedzający obecnie Jerozolimę. Każdy odwiedzający aktuwnie uczestniczy w przesiewaniu ziemi wyrzuconej nielegalnie przez muzułmanów. Niemal każdy uczestnik znajduje jakiś przedmiot mający kilkaset, a nawet kilka tysięcy lat.

Jest to ogromne wyzwanie archeologiczne. Podczas normalnych prac kopie się tylko na jednym poziomie, przy wykorzystaniu takich narzędzi jak szczoteczki do zębów. Dzięki temu, w oparciu o warstwę, w jakiej zostało odkryte, archeolodzy mogą połączyć każde znalezisko z odpowiednim okresem historycznym. Ponieważ muzułmanie zamiast szczoteczek do zębów korzystali z buldożerów, po czym wyrzucili 400 ciężarówek ziemi na jedną stertę, ziemia z tysięcy lat – oraz ukryte w niej przedmioty – zostały wymieszane.

CIĄGŁE USTĘPSTWA ZE STRONY IZRAELA

Na Wzgórzu Świątynnym ma miejsce jedna muzułmańska zbrodnia po drugiej – a władze izraelskie są bezsilne.
Choć jesteśmy [my=autorzy tekstu na israelunwired.com – przyp. tłum.] gorącymi zwolennikami premiera Netanjahu, bo zrobił dla Izraela bardzo wiele, ale ma jeden słaby punkt. Konsekwentnie ignoruje muzułmańskie przestępstwa na Wzgórzu Świątynnym, podobnie zresztą, jak wszyscy poprzedni premierzy. W ten sposób woli to ignorować i nie tworzyć konfliktu „religijnego” z muzułmańskim światem, podczas gdy istnieją inne, ważniejsze sprawy. Cena? Ustępstwa policji na Wzgórzu wobec muzułmanów, którzy dyskryminują nie-muzułmanów. Co więcej, cały czas trwa niszczenie artefaktów na Wzgórzu.


Na podstawie:
israelunwired.com - WATCH: Monumental Travesty on Temple Mount with More Muslim Destruction

Następny | Poprzedni