MALEŃKIE POMIDORY Z IZRAELA

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 12 stycznia 2018

W ubiegłym tygodniu izraelscy farmerzy ogłosili, że wyhodowali maleńkie pomidorki o rozmiarze czarnej jagody – najmniejsze w Izraelu, a być może nawet na całym świecie. Występują w dwóch kolorach –czerwonym i żółtym – i są mniejsze od monety jednoszeklowej. „Tipa Tomato” – „pomidor-kropelka” – zostanie zaprezentowany na międzynarodowych targach rolniczych, jakie wkrótce odbędą się w Izraelu.

Ariel Kitron, który wraz z dwoma innymi rolnikami wyhodował pomidorki Tipa, opowiada, że pomysł powstał po tym, jak farmerzy w całym kraju mieli przez kilka lat bardzo ubogie plony. Postanowili znaleźć gdzieś na świecie coś nowego na rynek izraelski i rzeczywiście, w Holandii natknęli się na zakład nasienniczy, od którego kupili próbkę.

Przywieźli ją do Izraela i wraz z naukowcami z centrum badawczego w Arawie zmodyfikowali ją tak, by była lepiej przystosowana do suchych warunków na południu kraju.

Ariel Kitron dodaje, że pomidorki przeznaczone były na rynek izraelski, więc jest zaskoczony zainteresowaniem, jakie wzbudziły na całym świecie, jako że napisały o nich duże gazety w różnych krajach.


źrodło: nocamels.com


źrodło: nocamels.com


Na podstawie:
nocamels.com - Israeli Farmers Develop What May Be The World’s Tiniest Tomato

Następny | Poprzedni

Skomentuj

Zaloguj się aby skomentować Opcjonalny login poniżej.

Szabat Szalom - komentarze

dak

dak

13. grudnia, 2017 |

Można na przykład błogosławić Boga za dar ducha i wynikającego z niego duchowego światła (oświecenia), za ducha poświęcenia...

Romek

Romek

13. grudnia, 2017 |

A co się życzy w odpowiedzi na te pozdrowienia?

dak

dak

12. grudnia, 2017 |

Pozdrawiam wszystkich przyjaciół na pierwszy dzień Poświęcenia Swiątyni. Moja malutka channukia też zapłonęła:...

Erast Czekalski

Erast Czekalski

11. grudnia, 2017 |

@Romek: "Twój post z deklaracją pojawił się w komentarzu na apel Dak'a a on z kolei na artykuł mówiący o oświadczeniu Trampa....