NETANJAHU O IRANIE: CZY POTRAFISZ POWSTRZYMAĆ RONALDO OD STRZELENIA BRAMKI?

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 06 lipca 2018

Czy potraficie sobie wyobrazić, jak trudno jest powstrzymać Ronaldo od strzelenia gola? Były czasy, w których sam grałem w piłkę – i mogę wam powiedzieć, że jest to prawie niemożliwe. Niemożliwego dokonała jednak drużyna Iranu.

Narodowi irańskiemu chciałbym więc powiedzieć: pokazaliście odwagę na boisku, a dziś tę samą odwagę pokazaliście na ulicach Iranu. Iran zmaga się z wieloma problemami: zanieczyszczeniem powietrza, brakiem wody, miliardami marnowanymi na terror.

Czy umiecie sobie wyobrazić, co by było, gdyby rząd Iranu, zamiast marnować wasze pieniądze w Syrii, w Jemenie, na niepotrzebne wojny na Bliskim Wschodzie, zaczął inwestować w rozwiązywanie tych problemów w Iranie?

Rozwiązaniem tych wszystkich problemów jest irański naród. Dlatego zaoferowałem pomoc medyczną, by ratować Irańczyków po tragicznym trzęsieniu ziemi. Dlatego utworzyłem stronę w języku farsi, gdzie uczymy irańskich rolników, jak oszczędzać wodę. Dlatego nigdy nie przestanę popierać pokoju z narodem irańskim.

Mam nadzieję, że pewnego dnia piłkarska drużyna Iranu zagra jak równy z równym z Izraelem w wolnym Teheranie. W ten dzień wszyscy będziemy zwycięzcami.

Następny | Poprzedni