NETANJAHU PORÓWNAŁ TRUMPA DO BIBLIJNEGO KRÓLA CYRUSA

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 09 marca 2018

5 marca na spotkaniu w Białym Domu Benjamin Netanjahu pochwalił gospodarza odnosząc się do historii biblijnej – porównując go do perskiego króla Cyrusa.

„Chcę panu powiedzieć, że naród żydowski ma długą pamięć, więc pamiętamy proklamację Cyrusa Wielkiego – króla perskiego. Dwa i pół tysiąca lat temu ogłosił on, że żydowscy wygnańcy mogą powrócić z Babilonu i odbudować naszą świątynię w Jerozolimie.”

„Pamiętamy również, jak kilka tygodni temu prezydent Donald Trump uznał Jerozolimę za stolicę Izraela. Panie prezydencie – nasz naród będzie pamiętał o tym na wieki.”

Niektórzy zwrócili uwagę, że ten olbrzymi komplement wiąże się z wynikającymi z historii lekcjami, które mogą zastąpić obecne polityczne plany wiążące się z rozwiązanie dwupaństwowym. Obecny Sanhedryn również porównuje Trumpa do króla Cyrusa, wzywając go, by poszedł w ślady biblijnej postaci i ułatwił budowę trzeciej świątyni.

Rabin Hillel Weiss, rzecznik Sanhedrynu, powiedział: „Nie ma wątpliwości, że porównanie między Cyrusem a Trumpem jest właściwe. Niemniej jednak ważne są również lekcje, jakich uczą nas historie Cyrusa i Balfoura.”

Niedawno Sanhedryn podkreślił związek między tymi dwoma przywódcami, wydając srebrny medalion, na którym po jednej stronie są profile Trumpa i Cyrusa, a po drugiej – wizerunek żydowskiej świątyni.


Netanjahu i Trump w Tel Awiwie (maj 2017); źródło: breakingisraelnews.com


źródło: breakingisraelnews.com


źródło: breakingisraelnews.com


Na podstawie:
breakingisraelnews.com - Netanyahu Compares Trump To Cyrus in Compliment of Biblical Proportions

Następny | Poprzedni

Skomentuj

Zaloguj się aby skomentować Opcjonalny login poniżej.

Szabat Szalom - komentarze

Romek

Romek

28. kwietnia, 2018 |

No cóż. Historia lubi się powtarzać. Tym razem to zadziałało w drugą stronę. Prekursorem tej metody, w trochę zmienionej formie,...

Pawel

Pawel

25. marca, 2018 |

Ja również dziękuję za konsekwencję w prowadzeniu działu "szabat szalom". Wiele z tych informacji potwierdza mi, że Bóg sprawuje...

Romek

Romek

23. marca, 2018 |

Kasia, ponieważ od dłuuuugiego czasu oprócz Ciebie ( i strony technicznej za co również wyrażam uznanie) nie ma żadnych oznak...

dak

dak

13. grudnia, 2017 |

Można na przykład błogosławić Boga za dar ducha i wynikającego z niego duchowego światła (oświecenia), za ducha poświęcenia...

Romek

Romek

13. grudnia, 2017 |

A co się życzy w odpowiedzi na te pozdrowienia?