NETANJAHU WZYWA DO ROZWIĄZANIA UNRWA

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 16 czerwca 2017

Premier Netanjahu wezwał do rozwiązania UNRWA (Agenda Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie) po tym, jak pod dwiema zarządzanymi przez ONZ szkołami w Gazie znaleziono tunele Hamasu.

„Hamas wykorzystuje uczniów jako ludzkie tarcze; to jest właśnie wróg, z którym walczymy od wielu lat, wróg, który popełnia podwójną zbrodnię wojenną: najpierw atakuje bezbronnych cywilów, a potem chowa się za dziećmi” – powiedział Netanjahu.

„Przykro mi, że UNRWA w znacznym stopniu, przez samo swoje istnienie, podtrzymuje – zamiast rozwiązywać – problem palestyńskich uchodźców. Nadszedł zatem czas, by rozwiązać tę organizację i włączyć ją do UNHCR (Rady Praw Człowieka).”

Podczas wojny 2014 r. między Izraelem a Hamasem Izrael wielokrotnie piętnował palestyńskie grupy terrorystyczne kopiące tunele pod szkołami w Gazie, by strzelać z nich rakietami w izraelskich cywilów. Podczas tego samego konfliktu wielokrotnie znajdowano w szkołach UNRWA składy broni Hamasu. Po odkryciu najnowszego tunelu Izrael złożył list protestacyjny w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Wezwanie Netanjjahu do rozwiązania UNRWA ma miejsce tuż po wizycie ambasador USA w ONZ, Nikki Haley; w zeszłym tygodniu oglądała ona tunel wykopany przez Hamas niedaleko kibucu Ejn HaSzlosza i zwiedziła przejście graniczne z Gazą w Keren Szalom.


Ilustracja: Wnętrze tunelu wykopanego przez Hamas (breakingisraelnews.com)

Więcej informacji o UNRWA: Wikipedia


Na podstawie:
breakingisraelnews.com - Netanyahu Calls for Dismantling of UNRWA After Terror Tunnels Discovered Under Schools

Następny | Poprzedni

Skomentuj

Zaloguj się aby skomentować Opcjonalny login poniżej.

Szabat Szalom - komentarze

Romek

Romek

03. listopada, 2017 |

Jak powszechnie wiadomo, Strażacy To fajne chłopaki.
Sam mam wielką przyjemność zaliczać się do tego grona.
Uważam, że to...

Romek

Romek

22. października, 2017 |

"Rabin Schmuel Rabinowitch, rabin Muru Zachodniego i Świętych miejsc Jerozolimy":.
Ciekawa sprawa.
Za chwilę może będzie;
"Rabin...

Romek

Romek

14. października, 2017 |

Hmm,
ja w tym roku mogę oddać kilka cm wody z poziomu gruntu. Tak z 1 metr. Nie wiem czy bedzie opłacało się przetransportować do...

ireneusz glab

ireneusz glab

19. czerwca, 2017 |

W polskich mediach nie natknąłem się na news'a opisującego to wydarzenie. Czesi zawsze byli inni względem pozostałych Słowian, ale...

dak

dak

06. maja, 2017 |

Trasa mykw już została otwarta. Przeszedłem ją w marcu :)...