NETANJAHU WZYWA DO ROZWIĄZANIA UNRWA

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 16 czerwca 2017

Premier Netanjahu wezwał do rozwiązania UNRWA (Agenda Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie) po tym, jak pod dwiema zarządzanymi przez ONZ szkołami w Gazie znaleziono tunele Hamasu.

„Hamas wykorzystuje uczniów jako ludzkie tarcze; to jest właśnie wróg, z którym walczymy od wielu lat, wróg, który popełnia podwójną zbrodnię wojenną: najpierw atakuje bezbronnych cywilów, a potem chowa się za dziećmi” – powiedział Netanjahu.

„Przykro mi, że UNRWA w znacznym stopniu, przez samo swoje istnienie, podtrzymuje – zamiast rozwiązywać – problem palestyńskich uchodźców. Nadszedł zatem czas, by rozwiązać tę organizację i włączyć ją do UNHCR (Rady Praw Człowieka).”

Podczas wojny 2014 r. między Izraelem a Hamasem Izrael wielokrotnie piętnował palestyńskie grupy terrorystyczne kopiące tunele pod szkołami w Gazie, by strzelać z nich rakietami w izraelskich cywilów. Podczas tego samego konfliktu wielokrotnie znajdowano w szkołach UNRWA składy broni Hamasu. Po odkryciu najnowszego tunelu Izrael złożył list protestacyjny w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Wezwanie Netanjjahu do rozwiązania UNRWA ma miejsce tuż po wizycie ambasador USA w ONZ, Nikki Haley; w zeszłym tygodniu oglądała ona tunel wykopany przez Hamas niedaleko kibucu Ejn HaSzlosza i zwiedziła przejście graniczne z Gazą w Keren Szalom.


Ilustracja: Wnętrze tunelu wykopanego przez Hamas (breakingisraelnews.com)

Więcej informacji o UNRWA: Wikipedia


Na podstawie:
breakingisraelnews.com - Netanyahu Calls for Dismantling of UNRWA After Terror Tunnels Discovered Under Schools

Następny | Poprzedni

Skomentuj

Zaloguj się aby skomentować Opcjonalny login poniżej.

Szabat Szalom - komentarze

dak

dak

13. grudnia, 2017 |

Można na przykład błogosławić Boga za dar ducha i wynikającego z niego duchowego światła (oświecenia), za ducha poświęcenia...

Romek

Romek

13. grudnia, 2017 |

A co się życzy w odpowiedzi na te pozdrowienia?

dak

dak

12. grudnia, 2017 |

Pozdrawiam wszystkich przyjaciół na pierwszy dzień Poświęcenia Swiątyni. Moja malutka channukia też zapłonęła:...

Erast Czekalski

Erast Czekalski

11. grudnia, 2017 |

@Romek: "Twój post z deklaracją pojawił się w komentarzu na apel Dak'a a on z kolei na artykuł mówiący o oświadczeniu Trampa....