OPERACJA DZIECKA SYRYJSKICH UCHODŹCÓW W IZRAELSKIM SZPITALU

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 29 grudnia 2017

W piątek 22 grudnia specjalnie wyposażony samolot przywiózł z Cypru do izraelskiego szpitala dwudniowego noworodka – dziecko syryjskich uchodźców.

Cypryjskie Ministerstwo Zdrowia zwróciło się do Izraela o pomoc po tym, jak dziecko urodziło się z poważną wadą serca, jako że Cypr nie dysponuje odpowiednim sprzętem ani środkami. Izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z siłami bezpieczeństwa na lotnisku Ben Guriona zwróciło się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o specjalne pozwolenie na przylot dziecka i jego ojca.

Noworodek znajduje się obecnie na oddziale intensywnej opieki; operacja odbędzie się jutro lub pojutrze. Ojciec mówi tylko po arabsku, ale nie jest to problem, bo szpital w Tel HaShomer ma zespół lekarzy znających ten język.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło pochwałę skutecznej współpracy, która umożliwiła przywiezienie noworodka na leczenie w Izraelu. „Modlimy się o zdrowie dla tego dziecka i będziemy nadal ratować życie” – powiedział rzecznik prasowy ministerstwa.


Źródło: The Jerusalem Post


Na podstawie:
jpost.com - Israel Flies In Newborn Syrian Refugee for Life Saving Heart Operation

Następny | Poprzedni