„POKOJOWE” PROTESTY

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 08 czerwca 2018

Hamas zorganizował „pokojowe” zamieszki. Na granicę między Strefą Gazy a Izraelem przyszły tysiące Palestyńczyków, spaliły około 10 000 opon, rzucały kamieniami i koktajlami Mołotowa. Media nazywają jednak te działania „pokojowymi”.

Hamas sprowadził na granicę malutkie dzieci, by wykorzystać je jako tarcze. Taka jest prawdziwa twarz tych zamieszek. Ich uczestnicy wzywali do unicestwienia Żydów, a potem udawali, że są ofiarami.

Hamas to największy wróg Gazańczyków. Izrael ma wszelkie prawo do obrony swoich granic.

Hananya Naftali:
„Słynna Strefa Gazy znajduje się tuż za mną. Hamas planuje na dzisiaj kolejny „pokojowy marsz”. Problem polega jedynie na tym, że nie jest on pod żadnym względem pokojowy. W zeszły piątek terroryści wdarli się na teren Izraela, strzelali do izraelskiego wojska, rzucali kamieniami, a potem skarżyli się, że Izrael postępuje wobec nich agresywnie.

A ja przyjechałem tu, by pokazać wam, czego tak naprawdę broni Izrael: rodzin, których wiele mieszka na tym terenie; kobiet, dzieci. Od Hamasu oddziela ich graniczny płot. Dlatego właśnie Izrael strzelał do terrorystów, którzy próbowali wedrzeć się na jego terytorium.

Wszystko jest tutaj tak blisko, że przedostanie się przez płot i przejście do którejś ze społeczności zajmuje jedynie kilka minut. Izrael ma wszelkie prawo do obrony swoich granic. Stwierdzenie, że Izrael działa agresor, nie mieści się w głowie, bo my chcemy jedynie żyć w pokoju. Zapewniam was, że nie jesteśmy zainteresowani wojną; chcemy po prostu spokojnie żyć, tak jak każdy z was.

Przekażcie dalej to nagranie, bo, jak widać, żadne media ani prasa nie pojawiły się, by poznać drugą stronę tej sprawy.”

Następny | Poprzedni