POMOC IZRAELA DLA MADAGASKARU PODCZAS DŻUMY

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 10 listopada 2017

7 listopada African Independent poinformował, że izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych wraz z Magen David Adom przygotowały pomoc dla Madagaskaru, gdzie od października trwa największa od 50 lat epidemia dżumy. W zeszłym tygodniu chorych było 1309 osób, a do tej pory zmarło 127.

„Spodziewamy się, że paczki z pomocą dotrą do Czerwonego Krzyża na Madagaskarze w ciągu kilku nadchodzących dni” – powiedziała Ayallet Black, zastępca ambasadora Izraela w Afryce Południowej. „Dostarczenie rozmaitej pomocy medycznej, jak na przykład rękawiczek do wykonywania operacji, koordynuje izraelski konsul honorowy na Madagaskarze Benjamin Memmi oraz madagaskarskie biuro do spraw katastrof.”

„Izrael ma długą historię oferowania pomocy humanitarnej i koordynowania działań mających na celu pomoc w przypadkach chorób, głodu i ubóstwa. Mamy doświadczenie w zakresie katastrof spowodowanych przez przyczyny naturalne, jak i przez człowieka i zawsze będziemy zapewniać pomoc osobom w potrzebie.”


Pracownicy Czerwonego Krzyża rozmawiają z mieszkańcami Madagaskaru o epidemii. (źródło: African Independent)


Na podstawie:
africanindy.com - Israel sends emergency aid to plague-hit Madagascar

Następny | Poprzedni

Skomentuj

Zaloguj się aby skomentować Opcjonalny login poniżej.

Szabat Szalom - komentarze

dak

dak

13. grudnia, 2017 |

Można na przykład błogosławić Boga za dar ducha i wynikającego z niego duchowego światła (oświecenia), za ducha poświęcenia...

Romek

Romek

13. grudnia, 2017 |

A co się życzy w odpowiedzi na te pozdrowienia?

dak

dak

12. grudnia, 2017 |

Pozdrawiam wszystkich przyjaciół na pierwszy dzień Poświęcenia Swiątyni. Moja malutka channukia też zapłonęła:...

Erast Czekalski

Erast Czekalski

11. grudnia, 2017 |

@Romek: "Twój post z deklaracją pojawił się w komentarzu na apel Dak'a a on z kolei na artykuł mówiący o oświadczeniu Trampa....