REPUBLIKA CZESKA UZNAŁA JEROZOLIMĘ ZA STOLICĘ IZRAELA

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 08 grudnia 2017

W środę Republika Czeska oświadczyła, że uznaje Jerozolimę w granicach sprzed 1967 r. za stolicę Izraela, ale przeniesienie ambasady z Tel Awiwu weźmie pod uwagę jedynie po konsultacjach z regionalnymi partnerami.

Oświadczenie to zostało podane kilka godzin po deklaracji Donalda Trumpa, że jego administracja uznaje Jerozolimę za stolicę i że poinstruował amerykański Departament Stanu, by rozpoczął przygotowania do przeprowadzki ambasady z Tel Awiwu. Trump nie sprecyzował w swojej wypowiedzi kwestii Wschodniej i Zachodniej Jerozolimy.

Również prezydent Filipin zwrócił się do Izraela z informacją, ze chciałby przenieść ambasadę swojego kraju do Jerozolimy; z ministerstwem spraw zagranicznych skontaktowały się również inne kraje i niektóre wskazały, że chciałyby rozważyć możliwość przeniesienia ambasad.


Na podstawie:
timesofisrael.com - Czech Republic recognizes pre-1967 Jerusalem as capital of Israel

Następny | Poprzedni

Skomentuj

Zaloguj się aby skomentować Opcjonalny login poniżej.

Szabat Szalom - komentarze

dak

dak

13. grudnia, 2017 |

Można na przykład błogosławić Boga za dar ducha i wynikającego z niego duchowego światła (oświecenia), za ducha poświęcenia...

Romek

Romek

13. grudnia, 2017 |

A co się życzy w odpowiedzi na te pozdrowienia?

dak

dak

12. grudnia, 2017 |

Pozdrawiam wszystkich przyjaciół na pierwszy dzień Poświęcenia Swiątyni. Moja malutka channukia też zapłonęła:...

Erast Czekalski

Erast Czekalski

11. grudnia, 2017 |

@Romek: "Twój post z deklaracją pojawił się w komentarzu na apel Dak'a a on z kolei na artykuł mówiący o oświadczeniu Trampa....