TRUMP: „NIE JESTEM PRZEKONANY, ŻE IZRAEL CHCE POKOJU.”

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 16 lutego 2018

W wywiadzie opublikowanym w zeszłą niedzielę (11 lutego) D. Trump powiedział, że „nie jest do końca przekonany”, że Izrael szczerze stara się o układ pokojowy z Palestyńczykami.

Trump poprzednio potępiał Palestyńczyków za to, co jego zdaniem jest brakiem chęci do negocjacji, ale raczej nie krytykował Izraela.

Rozmawiając z darmowym dziennikiem „Israel Hayom” stwierdził, że relacje amerykańsko-izraelskie są „świetne”, ale byłyby „znacznie lepsze”, gdyby został zawarty pokój z Palestyńczykami.

„Na obecną chwilę powiedziałbym, że Palestyńczycy nie dążą do pokoju. Nie jestem do końca przekonany, że dąży do niego Izrael. Będziemy po prostu musieli poczekać i zobaczyć, co się stanie.”

Trump wyraził również zaniepokojenie budową izraelskich osiedli, chociaż jego administracja krytykuje je w o wiele mniejszym stopniu niż rząd Baracka Obamy.

Amerykański prezydent powiedział: „Osiedla są czymś, co bardzo komplikuje i zawsze komplikowało zawarcie pokoju, więc sądzę, że Izrael musi być pod względem osiedli bardzo ostrożny.”


Na zdjęciu: D. Trump podczas wywiadu z Israel Hayom - źródło: Israel Hayom


Na podstawie: 
timesofisrael.com - Trump: Not sure Israel truly wants peace, settlements ‘complicate’ peacemaking

Następny | Poprzedni

Skomentuj

Zaloguj się aby skomentować Opcjonalny login poniżej.

Szabat Szalom - komentarze

Romek

Romek

28. kwietnia, 2018 |

No cóż. Historia lubi się powtarzać. Tym razem to zadziałało w drugą stronę. Prekursorem tej metody, w trochę zmienionej formie,...

Pawel

Pawel

25. marca, 2018 |

Ja również dziękuję za konsekwencję w prowadzeniu działu "szabat szalom". Wiele z tych informacji potwierdza mi, że Bóg sprawuje...

Romek

Romek

23. marca, 2018 |

Kasia, ponieważ od dłuuuugiego czasu oprócz Ciebie ( i strony technicznej za co również wyrażam uznanie) nie ma żadnych oznak...

dak

dak

13. grudnia, 2017 |

Można na przykład błogosławić Boga za dar ducha i wynikającego z niego duchowego światła (oświecenia), za ducha poświęcenia...

Romek

Romek

13. grudnia, 2017 |

A co się życzy w odpowiedzi na te pozdrowienia?