UDAREMNIENIE ATAKU DŻIHADU NA OKRĘTY

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 06 kwietnia 2018

IDF opublikował 4 kwietnia nagranie z 12 marca: pokazuje ono, jak wojsko weszło na pokład gazańskiej łodzi rybackiej, która wypłynęła poza przydzielony teren. Palestyńczyków aresztowano i zabrano na przesłuchanie.

Podczas tego przesłuchania wyszedł na jaw planowany atak: jedna łódź rybacka z Gazy miała udawać okręt wojskowy i sprowokować siły izraelskie do zbliżenia się. Palestyńczycy planowali wtedy wystrzelić z drugiej łodzi pocisk w kierunku okrętu izraelskiego. Trzecia łódź miała podpłynąć do Izraelczyków, przedostać się na pokład i porwać żołnierzy, którzy przetrwali ostrzał.

Islamski dżihad od pewnego czasu szpiegował izraelską marynarkę wojenną w okolicy wybrzeża Gazy, by przygotować się do tego ataku.

Premier Netanjahu powiedział, że plan ten „pokazuje rzeczywiste intencje organizacji terrorystycznych w Gazie, które starają się zamaskować swoje prawdziwe zamiary poprzez prowokacje przy płocie na granicy. Ich jedynym celem jest zapewnienie osłony dla działań terrorystycznych przeciwko Izraelowi.”


Na zdjęciu: rzecznik IDF opowiada o planowanym ataku.


Na podstawie:
jpost.com - ISRAEL THWARTS MAJOR ISLAMIC JIHAD MISSILE ATTACK AGAINST NAVAL VESSELS

Następny | Poprzedni