USA OPUŚCIŁY RADĘ PRAW CZŁOWIEKA PRZY ONZ

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 22 czerwca 2018

We wtorek (19 czerwca) ambasador USA przy ONZ Nikki Haley oświadczyła, że Stany Zjednoczone opuszczają Radę Praw Człowieka, którą nazwała „szambem politycznej tendencyjności”.

„Podejmujemy ten krok, ponieważ nasze zobowiązania nie pozwalają nam, abyśmy nadal stanowili część organizacji, która charakteryzuje się hipokryzją i służeniem samej sobie i która kpi z praw człowieka” – powiedziała ambasador Haley na konferencji prasowej.

Dodała, że Rada wykazuje „chroniczną tendencyjność przeciwko Izraelowi” oraz że jeśli Rada się zreformuje, USA „z radością się do niej przyłączą”.

Chociaż USA mogły pozostać w Radzie jako niegłosujący członek-obserwator, postanowiły całkowicie się wycofać i zrobić to natychmiast.

Przedstawiciele USA powiedzieli również, że administracja doszła do wniosku, iż próby starań o zreformowanie Rady się nie powiodły i że wycofanie się z niej było jedynym sposobem okazania poważnego podejścia do tego zagadnienia. 
Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo, wypowiadając się wraz z Nikki Haley w Departamencie Stanu, powiedział, że nie ma wątpliwości, iż swego czasu Rada miała „szlachetną wizję”.

„Dziś jednak musimy uczciwie powiedzieć, że Rada Praw Człowieka jest bardzo marnym obrońcą praw ludzi” – dodał Pompeo.

Na podstawie:
timesofisrael.org - US quits the UN’s Human Rights Council, citing its ‘chronic bias against Israel’ 


ODPOWIEDŹ BENJAMINA NETANJAHU

Izrael dziękuje prezydentowi Trumpowi, sekretarzowi Pompeo oraz ambasador Nikki Haley za ich odważną decyzję skierowaną przeciwko hipokryzji i kłamstwom tzw. Rady Praw Człowieka ONZ.

Od wielu lat Rada ta daje dowody, że jest organizacją tendencyjną i wrogo nastawioną do Izraela i że dokonała zdrady wobec swojej misji bronienia praw człowieka.

Zmiast zająć się reżimami, które systematycznie gwałcą prawa człowieka, Rada obsesyjnie skupia się na Izraelu, jedynej prawdziwej demokracji na Bliskim Wschodzie.
Decyzja USA o opuszczeniu tego tendencyjnego ciała jest jednoznacznym oświadczeniem, że miarka się przebrała.

Izrael przyjmuje z radością oświadczenie Stanów Zjednoczonych.

Źródło: https://www.facebook.com/Netanyahu/

Następny | Poprzedni