VAICA – INTELIGENTNY DOZOWNIK LEKÓW

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 15 grudnia 2017

Izraelska firma opracowała „inteligentny” dozownik, który pomaga pacjentom trzymać się skomplikowanych harmonogramów przez przypominanie im o wzięciu leków.

Urządzenie to pojemnik z cyfrowym wyświetlaczem, który wysyła przypomnienia – tak wizualne, jak i dźwiękowe. Jeśli pacjent je ignoruje, przypomnienia są coraz głośniejsze.

Dozownik zbiera również dane o spożyciu leków, które kompiluje w raporcie, a także wysyła powiadomienia, że trzeba uzupełnić zapas danego lekarstwa i w razie potrzeby umożliwia kontakt z lekarzem.

Korzystanie z urządzenia polega na wykonaniu kilku prostych kroków: zaprogramowaniu dozownika i załadowaniu leków. Kiedy nadchodzi czas wzięcia lekarstwa, dozownik powiadamia pacjenta migającym światłem i dźwiękiem. Przy próbie otwarcia niewłaściwego zbiorniczka włącza się alarm.

Leki wyjmuje się z dozownika za pomocą specjalnego pudełeczka. Urządzenie wysyła następnie dane, które zbierane są w raporcie.

Jeśli lek nie został pobrany, dozownik może wysłać powiadomienie do członka rodziny czy opiekuna za pomocą emaila lub SMSa.

Następny | Poprzedni