VAICA – INTELIGENTNY DOZOWNIK LEKÓW

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 15 grudnia 2017

Izraelska firma opracowała „inteligentny” dozownik, który pomaga pacjentom trzymać się skomplikowanych harmonogramów przez przypominanie im o wzięciu leków.

Urządzenie to pojemnik z cyfrowym wyświetlaczem, który wysyła przypomnienia – tak wizualne, jak i dźwiękowe. Jeśli pacjent je ignoruje, przypomnienia są coraz głośniejsze.

Dozownik zbiera również dane o spożyciu leków, które kompiluje w raporcie, a także wysyła powiadomienia, że trzeba uzupełnić zapas danego lekarstwa i w razie potrzeby umożliwia kontakt z lekarzem.

Korzystanie z urządzenia polega na wykonaniu kilku prostych kroków: zaprogramowaniu dozownika i załadowaniu leków. Kiedy nadchodzi czas wzięcia lekarstwa, dozownik powiadamia pacjenta migającym światłem i dźwiękiem. Przy próbie otwarcia niewłaściwego zbiorniczka włącza się alarm.

Leki wyjmuje się z dozownika za pomocą specjalnego pudełeczka. Urządzenie wysyła następnie dane, które zbierane są w raporcie.

Jeśli lek nie został pobrany, dozownik może wysłać powiadomienie do członka rodziny czy opiekuna za pomocą emaila lub SMSa.

Następny | Poprzedni

Skomentuj

Zaloguj się aby skomentować Opcjonalny login poniżej.

Szabat Szalom - komentarze

Romek

Romek

28. kwietnia, 2018 |

No cóż. Historia lubi się powtarzać. Tym razem to zadziałało w drugą stronę. Prekursorem tej metody, w trochę zmienionej formie,...

Pawel

Pawel

25. marca, 2018 |

Ja również dziękuję za konsekwencję w prowadzeniu działu "szabat szalom". Wiele z tych informacji potwierdza mi, że Bóg sprawuje...

Romek

Romek

23. marca, 2018 |

Kasia, ponieważ od dłuuuugiego czasu oprócz Ciebie ( i strony technicznej za co również wyrażam uznanie) nie ma żadnych oznak...

dak

dak

13. grudnia, 2017 |

Można na przykład błogosławić Boga za dar ducha i wynikającego z niego duchowego światła (oświecenia), za ducha poświęcenia...

Romek

Romek

13. grudnia, 2017 |

A co się życzy w odpowiedzi na te pozdrowienia?