ZABYTEK ZNALEZIONY W GENEZARET

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 10 listopada 2017

Tal Fastman, mieszkanka Jerozolimy, spędzała urlop z rodziną nad jeziorem Genezaret; brodząc w płytkiej wodzie zauważyła, że coś zabłysło jej pod nogami. Przyjrzała się bliżej – nie był to kamyk ani kawałek szkła. Otarła znalezisko z błota i zobaczyła przedmiot w kształcie kury, wyglądający na stary.

Skontaktowała się z Urzędem ds. Zabytków i przekazała obiekt, który okazał się bezcennym zabytkiem sprzed około 1500 lat.

„Wygląda na to, że niski poziom wody w jeziorze pomógł odnaleźć ten przedmiot” – mówi Joaw Tzur, archeolog z Urzędu ds. Zabytków. „To rzadki, cenny obiekt, który najprawdopodobniej wypadł ze starożytnego statku i pozostał w wodzie.” Prawdopodobnie był używany podczas wczesnochrześcijańskich obrzędów pogrzebowych. Obecnie jest wystawiony w pobliskim muzeum.

„Odkąd byłam małą dziewczynką, czytałam historie o znajdowaniu starożytynych przedmiotów i miałam nadzieję, że i mnie kiedyś się to przydarzy” – opowiada Tal Fastman. „Moje marzenie się spełniło.”


Tal Fastman ze swoim znaleziskiem (źródło: Christians United for Israel)


Na podstawie:
tabletmag.org - Woman Goes Swimming in the Kinneret, Stumbles on Priceless 1,500-Year-Old Relic

Następny | Poprzedni

Skomentuj

Zaloguj się aby skomentować Opcjonalny login poniżej.

Szabat Szalom - komentarze

dak

dak

13. grudnia, 2017 |

Można na przykład błogosławić Boga za dar ducha i wynikającego z niego duchowego światła (oświecenia), za ducha poświęcenia...

Romek

Romek

13. grudnia, 2017 |

A co się życzy w odpowiedzi na te pozdrowienia?

dak

dak

12. grudnia, 2017 |

Pozdrawiam wszystkich przyjaciół na pierwszy dzień Poświęcenia Swiątyni. Moja malutka channukia też zapłonęła:...

Erast Czekalski

Erast Czekalski

11. grudnia, 2017 |

@Romek: "Twój post z deklaracją pojawił się w komentarzu na apel Dak'a a on z kolei na artykuł mówiący o oświadczeniu Trampa....