ZAGRANICZNE INWESTYCJE W IZRAELU

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 08 czerwca 2018

VOLKSWAGEN

Volkswagen otworzył właśnie w Tel Awiwie nowe centrum innowacyjne, które ma się skupiać na łączności, inteligentnej nawigacji, cyberbezpieczeństwie i e-mobilności. Centrum nazywa się „Konnect”.

W jego otwarciu uczestniczył minister gospodarki Eli Cohen. Według oświadczenia niemieckiej firmy dzięki temu centrum lokalni partnerzy i związane z mobilnością start-upy będą miały bezpośredni dostęp do Grupy Volkswagena i jego licznych marek; Volkswagen będzie się angażował we współpracę biznesową z wysoce innowacyjną sceną technologiczną w Izraelu.


Otwarcie centrum Volkswagena w Tel Awiwie, źródło: Globes - Volkswagen opens Tel Aviv innovation center

Źródło: nocamels.com - Volkswagen Opens New Mobility-Focused Innovation Center in Tel Aviv


HARMAN / SAMSUNG

Harman, oddział Samsunga skupiający się na technologiach dla rynku motoryzacyjnego, konsumenckiego i przedsiębiorczości, ogłosił rozszerzenie operacji w Izraelu poprzez połączenie swoich trzech centrów badawczo-rozwojowych w budynku o powierzchni 4300 metrów kwadratowych w Hod HaSharon.

W nowym budynku znajdzie się laboratorium „inteligentnych” samochodów, gdzie nowe rozwiązania motoryzacyjne będą testowane w praktyce.

Firma planuje też przyjęcie dalszych pracowników z związku ze zwiększaniem swoich działań w Izraelu.

Źródło: nocamels.com - Connected Tech Giant Harman To Expand Israeli Operations, Open Smart Car Lab


INTEL

W połowie maja Intel ogłosił plany niemal podwojenia swoich działań produkcyjnych w Izraelu oraz zainwestowania w ciągu najbliższych dwóch lat 5 miliardów dolarów. Szczegóły planu są jeszcze dopracowywane. Intel zatrudnia w Izraelu około 11 000 osób, plus 1000 pracowników firmy Mobileye, którą kupił w zeszłym roku za 15,3 mld $.

Intel jest uważany za największego pracodawcę w sektorze technologicznym; do tej pory zainwestował w izraelską gospodarkę 35 mld $.


Intel w Izraelu, źrodło - Hardware Secrets


Centrum Intela w Hajfie, źrodło: zdnet.com

Źródło: nocamels.com - Intel To Invest Up To $5B To Expand Production In Israel


BOEING

Izraelska firma Assembrix, zajmująca się drukiem trójwymiarowym, podpisała porozumienie z Boeingiem w zakresie wykorzystania swojej technologii w całym procesie produkcyjnym. Jest do dla izraelskiej firmy najbardziej znaczące porozumienie w jej historii.

„To porozumienie wzmacnia związek Boeinga z przemysłem izraelskim, jednocześnie wspomagając biznes takich firm jak Assembrix” – powiedział David Ivry, prezydent Boeing Israel.

Lior Polak, prezes Assembrixa, powiedział „Jerusalem Post”: „Bycie w obecnym czasie izraelskim start-upem jest niebywale ekscytujące. Współpraca z takim klientem to wielki sukces; daje nam to swoisty „znak jakości”, z którego będziemy korzystać w tej branży. Drukarki 3D produkują tysiące części samolotowych. Również firmy motoryzacyjne korzystają z tej technologii, nie tylko do wytwarzania prototypów.”

Źródło: jpost.com - BOEING SIGNS LANDMARK DEAL WITH ISRAELI START-UP


CANON

Na początku maja ogłoszono, że Canon gotowy jest do zakupienia firmy BriefCam, zajmującej się oprogramowaniem służącym do analizy video. Trevor Matz, prezes zlokalizowanej w Modiin firmy, powiedział, że „cieszy się niezmiernie z połączenia sił ze światowym liderem obrazowania cyfrowego” oraz że ten zakup „pozwoli BriefCamowi na kontynuację dostarczania przełomowych rozwiązań, a zarazem firma pozostanie odrębną jednostką w Grupie Canon. Ta transakcja jest świadectwem potwierdzającym innowacyjną technologię, jaką zbudowaliśmy, wspaniałego zespołu, jaki stworzyliśmy oraz szybko rozwijającego się biznesu, jaki jest naszym dziełem.”

Źródło: nocamels.com - Canon To Acquire Israeli Video Analysis Firm BriefCam


INTERNATIONAL FLAVORS & FRAGRANCES

W pierwszym tygodniu maja amerykański gigant International Flavors & Fragrances ogłosił zamiar zakupu za ponad 7 mld $ izraelskiej firmy Frutarom, znajdującej się w pierwszej dziesiątce producentów substancji smakowych i składników pochodzenia naturalnego.

Jest to druga największa transakcja w historii Izraela (największą był zeszłoroczny zakup jerozolimskiego Mobileye’a przez Intel).

Ori Yehudai, prezydent Frutaromu, powiedział: „Frutarom odbył fascynującą podróż przyspieszonego wzrostu, daleko powyżej standardów naszej branży, a to dzięki inwestowaniu w unikatowe technologie i skoncentrowanie się na produktach naturalnych. Dzisiejszy dzień to punkt kulminacyjny kilkudziesięcioletnich działań, zmierzających do stania się światowym liderem w dziedzinie smaku i zdrowia. Frutarom i IFF zamierzają utrzymać swoją obecność w Izraelu.”


Frutarom – przedstawicielstwa i zakupione firmy – rozwój w ostatnich latach, źródło: Frutarom

Źródła:
perfumerflavorist.com - IFF Set to Acquire Frutarom
nocamels.com - Frutarom To Be Acquired For $7.1B, In 2nd Billion-Dollar Deal For Israeli Firm This Year

Następny | Poprzedni