ŻYCZENIA OD PREMIERA NETANJAHU

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 29 grudnia 2017

„W dzień Wigilii z przyjemnością staję tutaj, w Jerozolimie, w świętym mieście.

Jestem niezwykle dumny z tego, że sprawuję funkcję premiera Izraela – państwa, które życzy „Wesołych Świąt” po pierwsze swoim obywatelom-chrześcijanom, a dalej – wszystkim naszym chrześcijańskim przyjaciołom na całym świecie!

Jestem też dumny z tego, że Izrael to państwo, gdzie chrześcijanie nie tylko mogą przetrwać, ale i kwitnąć! Wierzymy bowiem w przyjaźń między ludźmi i chronimy prawa wszystkich do tego, by mogli modlić się w świętych miejscach, które mam za plecami.

Teraz dla wszystkich naszych przyjaciół-chrześcijan mam pewną propozycję: w przyszłym roku tych, którzy przyjadą na święta do Izraela, zabiorę na wycieczkę z przewodnikiem – a tym przewodnikiem będę ja sam!

Pomyślcie tylko o tych wszystkich miejscach, które moglibyście zobaczyć na własne oczy – „łódź Jezusa” na Jeziorze Galilejskim, Bazylikę Grobu Świętego, która znajduje się tuż za mną; wszelkie miejsca, które możecie przejść śladami Jezusa, miejsca naszego judeochrześcijańskiego dziedzictwa.

Przyjedźcie więc do Izraela; życzę Wam więc „w przyszłym roku w Jerozolimie” i wesołych świąt narodzenia Pańskiego!”

Następny | Poprzedni

Skomentuj

Zaloguj się aby skomentować Opcjonalny login poniżej.

Szabat Szalom - komentarze

dak

dak

13. grudnia, 2017 |

Można na przykład błogosławić Boga za dar ducha i wynikającego z niego duchowego światła (oświecenia), za ducha poświęcenia...

Romek

Romek

13. grudnia, 2017 |

A co się życzy w odpowiedzi na te pozdrowienia?

dak

dak

12. grudnia, 2017 |

Pozdrawiam wszystkich przyjaciół na pierwszy dzień Poświęcenia Swiątyni. Moja malutka channukia też zapłonęła:...

Erast Czekalski

Erast Czekalski

11. grudnia, 2017 |

@Romek: "Twój post z deklaracją pojawił się w komentarzu na apel Dak'a a on z kolei na artykuł mówiący o oświadczeniu Trampa....