Warsztaty muzyczne z Chórem Syloe

Autor tekstu - Małgorzata Iwaniak | Data publikacji - piątek, 09 maja 2014 | Obszar - Wiadomości Informacje

Zaproszenie

Warsztaty muzyczne z Chórem Syloe

Postanowiliśmy podzielić się z innymi tym, co sprawia nam największą przyjemność.

Zapraszamy do pośpiewania z nami wszystkich znajomych i znajomych naszych znajomych, a także tych, którzy zauważą nasze plakaty rozwieszone w Niepołomicach.

Ludzie z pasją

Autor tekstu - Ela Dziewońska | Data publikacji - piątek, 09 maja 2014 | Obszar - Wiadomości Recenzje

Warto przeczytać

Ludzie z pasją

Słuch absolutny. Andrzej Szczeklik w rozmowie z Jerzym Ilgiem, Kraków 2014.

Lubię przebywać w ich towarzystwie.

Lubię o takich ludziach słuchać, czytać. Ostatnio znów zdarzyło mi się spotkanie z lekarzem – humanistą, Andrzejem Szczeklikiem. „Słuch absolutny” to zapis rozmowy z przyjacielem, wydawcą.

Pascha 2014

Autor tekstu - Daniel Iwaniak | Data publikacji - sobota, 12 kwietnia 2014 | Obszar - Refleksje Wiadomości

Pascha 2014

Tak nadszedł dzień Przaśników, w którym należało ofiarować Paschę. Jezus posłał Piotra i Jana z poleceniem: Idźcie i przygotujcie nam Paschę, byśmy mogli ją spożyć. Oni Go zapytali: Gdzie chcesz, abyśmy ją przygotowali? (Łuk. 22:7-9)

Koncert - Zbawienie blisko

Autor tekstu - Jan Dziewoński | Data publikacji - piątek, 28 marca 2014 | Obszar - Wiadomości Informacje

Chór Syloe

Koncert - Zbawienie blisko

Dobrze się czasem oderwać od codzienności i zwrócić swe myśli w innym kierunku. Pozwala to spojrzeć na wiele spraw z właściwej perspektywy.

Chór Syloe stara się znajdować tą perspektywę poprzez muzykę, śpiew. Zapraszamy byś poszukał jej razem z nami, nie ma na co czekać, wszak „Zbawienie Blisko”.

Gender

Autor tekstu - Ela Dziewońska | Data publikacji - piątek, 28 marca 2014 | Obszar - Wiadomości Recenzje

Warto przeczytać

Gender

Gabriele Kuby, Globalna rewolucja seksualna.
Likwidacja wolności w imię wolności, Wydawnictwo Homo Dei 2013.

Kolejne popularne słowo, odmieniane przez wszystkie przypadki, analizowane wszędzie, przez wszystkich. O co właściwie chodzi?

Odpowiedzi

Autor tekstu - Ela Dziewońska | Data publikacji - piątek, 21 marca 2014 | Obszar - Wiadomości Recenzje

Warto przeczytać

Odpowiedzi

Ela Sidi, Izrael oswojony

Piękna blondynka snuje piękną, barwną, ładnym językiem napisaną opowieść o tej świętej, dziwnej ziemi, o ludziach, o skomplikowanych relacjach. Kobiecym okiem przygląda się obyczajom, zachowaniom, modzie. Czekałam na taką książkę.

Podglądanie

Autor tekstu - Ela Dziewońska | Data publikacji - piątek, 14 marca 2014 | Obszar - Wiadomości Recenzje

Warto zobaczyć

Podglądanie

Szuflada Szymborskiej, wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie, pl. Szczepański 9

Twórcom tej niewielkiej wystawy udało się zrealizować wrażenie: wpadnijmy na chwilę do Szymborskiej. Można zadzwonić i usłyszeć głos – jakże ona pięknie mówiła własne teksty. W szufladach są nagrody, odznaczenia, z tym najważniejszym, noblowskim, ale i ciekawie wyeksponowane to, co znam z biograficznych opowieści – kiczowate pamiątki, które przyjaciele przywozili jej z różnych stron świata. No i te szuflady z gazetami, wycinkami, które wykorzystywała do „produkcji” różnych kartek, nie tylko okolicznościowych. I ta ściana z książkami …

Ukraina – powstrzymajmy najgorsze

Autor tekstu - Michał Sochacki | Data publikacji - piątek, 07 marca 2014 | Obszar - Refleksje Wiadomości

Ukraina – powstrzymajmy najgorsze

Polecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: za królów i za wszystkich sprawujących władzę, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. Jest to bowiem dobre i miłe w oczach Zbawiciela naszego, Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy.
(1 Tym. 2:1-4)

Jak do tej pory w moim niezbyt długim życiu trudno mi było znaleźć praktyczny wymiar słów apostoła Pawła do Tymoteusza: Zanoście błagania i modlitwy za królów i wszystkich przełożonych. Jakoś tak w demokratycznych ustrojach ciężko sobie wyobrazić modlitwy za prezydenta czy premiera.

Ale... Właśnie, jest jedno „ale”.

Życie zaczyna się po sześćdziesiątce

Autor tekstu - Iwona Dąbek | Data publikacji - piątek, 28 lutego 2014 | Obszar - Refleksje Wiadomości

Życie zaczyna się po sześćdziesiątce

Zawsze uważałam, że sześćdziesięcioletni człowiek wszystko, co najlepsze ma już za sobą. Ostatnio zmieniłam zdanie. Wpłynęło na to kilka czynników:

Irit Amiel, Życie – tytuł tymczasowy

Autor tekstu - Ela Dziewońska | Data publikacji - piątek, 21 lutego 2014 | Obszar - Wiadomości Recenzje

Warto przeczytać

Irit Amiel, Życie – tytuł tymczasowy

Ukazała się właśnie autobiograficzna książka, znanej i uznanej polskiej, izraelskiej pisarki. Irit Amiel należy do tych, którzy ocaleli z Zagłady, do tych, którzy musieli zmierzyć się z pytaniem: ‘to ty żyjesz?’. Należy do pokolenia, dla którego wojna nie zakończyła się w 1945 roku. Ocalała, by pamiętać.

Tymbark 2013/14

| Data publikacji - piątek, 10 stycznia 2014 | Obszar - Refleksje Wiadomości

Po zgrupowaniu Chóru Syloe

Tymbark 2013/14

14 lat temu po raz pierwszy pojechaliśmy do Białowieży. Trochę była to zabawa, trochę eksperyment. Taki format jak „zgrupowanie chóru” znaliśmy od dziecka, ale po raz pierwszy pojechaliśmy sami. Bez rodziców.

Przez te 14 lat wiele się wydarzyło. Zaśpiewaliśmy dziesiątki koncertów, stworzyliśmy setki utworów, poznaliśmy mnóstwo ludzi. Syloe stało się przyzwyczajeniem, drugim domem, miejscem nawróceń, przystankiem w drodze.

Zbawienie blisko

Autor tekstu - Małgorzata Iwaniak | Data publikacji - piątek, 27 grudnia 2013 | Obszar - Wiadomości Informacje

Zbawienie blisko

Zbawienie jest blisko. I nie chodzi tu o przyszłość, nawet tę najbliższą. Zbawienie jest. Narodziło się ponad 2000 lat temu w Betlejemie jako człowiek - obiecane wypełnienie, urzeczywistnienie modlitw i westchnień wszystkich ludzi.

Czy Jezus był Palestyńczykiem?

Autor tekstu - Daniel Kaleta | Data publikacji - piątek, 27 grudnia 2013 | Obszar - Refleksje Wiadomości

Czy Jezus był Palestyńczykiem?

Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, w bożonarodzeniowych pozdrowieniach napisał, że: „Jezus był palestyńskim posłańcem, który miał stać się przewodnim światłem dla milionów ludzi na całym świecie”. W reakcji na te słowa rzecznik izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych, Yigal Palmor, w wypowiedzi dla poniedziałkowego wydania „The Times of Israel” stwierdził: „Powinien był przeczytać sobie najpierw Ewangelię, zanim zabrał się za głoszenie takich obraźliwych nonsensów. Wybaczamy mu jednak, bo nie wie, co czyni”.

Papusza

Autor tekstu - Ela Dziewońska | Data publikacji - piątek, 13 grudnia 2013 | Obszar - Wiadomości Recenzje

warto zobaczyć

Papusza

Joann Kos Krauze, Krzysztof Krauze, Papusza, 21013

Od kilku dni wędrują mi po głowie melodie „dziś prawdziwych cyganów już nie ma”, „jadą wozy kolorowe taborami, ech cyganie, tak bym chciała jechać z wami”...

Biblijne Spotkania

Autor tekstu - Łukasz Miller | Data publikacji - piątek, 06 grudnia 2013 | Obszar - Wiadomości Informacje

Nowy Sezon, Nowe Miejsce

Biblijne Spotkania

Na rozpoczęcie nowego sezonu przyszło nam trochę czekać. Związane to było z różnymi zmianami. Przede wszystkim zmieniła się lokalizacja. Od teraz spotykamy się przy ul. Brackiej 14. Zmieniło się też logo, design strony i zmienił się cykl. W tym sezonie będziemy inspirować nasze dyskusje Listami apostoła Pawła do Tymoteusza.

Tymoteusz był młodym człowiekiem a mimo to powierzono mu wielką pracę w rozwijającym się Kościele. Wyzwania, które stanęły przed nim, często, być może, go przytłaczały i przerastały, ale miał wsparcie w apostole Pawle, który wiedział jakie trudności i zadania stoją przed Tymoteuszem. Poprzez swoje listy chciał nie tylko odpowiednio go poinstruować, ale przede wszystkim pokrzepić.

<<  1 2 [34 5 6  >>