Zaproszenie

Autor tekstu - Ela Dziewońska | Data publikacji - piątek, 10 października 2014 | Obszar - na Wschód

Zaproszenie
fot. Kasia Śmiałkowska

Kiedy pojawia się informacja: wpadniemy do was, rozglądam się po domu, co sprzątnąć, co schować. Nie mam obyczaju wymiatania wszystkich kątów kiedy mają pojawić się goście, ale lubię mieć poczucie bezpieczeństwa i przestrzeni.

Uroczyste spotkania wymuszają też inny strój. Kładę ładniejszy obrus na stole i poczęstunek przygotowuję choć trochę odświętny. To też jakby realizacja owego „Bóg jest Bogiem porządku”. Ap. Paweł też zachęca, by nauczyć się wrażliwości: „byłem dla Żydów jako Żyd”, umiejętności słuchania, wczuwania się w słowa rozmówcy. I wyobrażam sobie, że kiedy tenże Paweł stanął wśród Greków, ubrał się i zachowywał stosownie.

Od wielu lat staję z chórem, by śpiewać, ale i opowiadać, nawiązywać relacje ze słuchaczem. Zapraszamy gości, stosownie się ubieramy, ale zaprasza też część osób zgromadzonych na sali i tam też jest potrzebne stosowne zachowanie. Wylewne przywitania, zabawy z dziećmi, rozmowy, bieganie po sali lepiej zachować na inną okoliczność. Bo wszystko ma swój czas i miejsce…

Udostępnij...

O Autorze

Ela Dziewońska