• ePatmos.pl
  • Szabat Szalom
  • 120 000 OSÓB SKORZYSTAŁO Z CIEPŁEJ POGODY I WEEKENDU SZAWUOT W PARKACH NARODOWYCH I NA PLAŻACH

120 000 OSÓB SKORZYSTAŁO Z CIEPŁEJ POGODY I WEEKENDU SZAWUOT W PARKACH NARODOWYCH I NA PLAŻACH

opracowanie: Kasia Śmiałkowska
publikacja: 10 czerwiec 2022

Około 120 000 osób odwiedziło w minioną sobotę izraelskie parki narodowe i plaże podczas długiego weekendu z okazji święta Szawuot.

Szczególną popularnością cieszyły się rezerwaty przyrody i parki z akwenami wodnymi. Do parku Gan HaSzlosza wybrało się 3800 osób, a 2800 wędrowców skorzystało z rezerwatu przyrody Banias i parku Tel Aszkelon.

2,6 tys. osób odwiedziło Ein Gedi na południu kraju.

Ponadto wielu turystów skusiły mniejsze miejsca, w których można wędrować po wodzie, takie jak Ein Haniya, Ein Prat, Ein Hemed, Hamat Tiberias i Ha'Besor.

Jak podały władze Kinneret, około 22 000 osób udało się nad Jezioro Galilejskie, przy czym na wszystkich 15 plażach Galilei odnotowano dużą liczbę gości.

Dwie młode kobiety w wieku 23 i 25 lat, które przyjechały nad jezioro, zostały wciągnięte na głęboką wodę, ale z pomocą pospieszył im ratownik, który zdołał dopłynąć do nich i wyciągnąć je z powrotem na brzeg. Obie kobiety zostały przewiezione do szpitala, gdzie stwierdzono, że nie stało się im nic poważnego.

Wielu Izraelczyków cieszy się długim weekendem dzięki świętu Szawuot, które rozpoczęło się w sobotę wieczorem i upamiętnia nadanie Tory Izraelitom, o czym opowiada Biblia. Jest to również święto rolnicze, obchodzone dla uczczenia zbiorów pszenicy i dojrzewania owoców.

Wielu świętujących oblewa się nawzajem wodą, co ma symbolizować zaufanie, jakim Żydzi darzą Boga, że zapewni im wodę w czasie, w którym aż do zimy nie będą padać deszcze.


(źródło: The Times of Israel)

Artykuł źródłowy:

© | ePatmos.pl