TERRORYŚCI Z ELAD SCHWYTANI PO TRZYDNIOWEJ OBŁAWIE

opracowanie: Kasia Śmiałkowska
publikacja: 13 maj 2022

Izraelskie siły bezpieczeństwa schwytały dwóch terrorystów, którzy przeprowadzili śmiertelny atak w Elad.

Siły IDF, funkcjonariusze Shin Bet i policja złapali dwóch podejrzanych, 19-letniego As'sada al-Rifai i 20-letniego Emada Subhi Abu Shqeir, pochodzących z Rumany w rejonie Dżeninu na Zachodnim Brzegu, na zalesionym terenie w pobliżu Elad, niedaleko parku Nahshonim.

Znaleziono ich po zakrojonej na szeroką skalę obławie, w której uczestniczyły siły bezpieczeństwa, w tym siły specjalne z oddziałów komandosów IDF, siły korzystające z zaawansowanych technologii, w tym wywiad, jednostki psów i helikoptery.

W sobotę siły składające się z funkcjonariuszy Szin Bet oraz żołnierzy z jednostki komandosów zidentyfikowały podejrzane obiekty w okolicy, co skłoniło siły bezpieczeństwa do skoncentrowania się wokół kamieniołomu. Siły powróciły w ten rejon w niedzielę rano, zidentyfikowały podejrzany ruch i aresztowały dwóch terrorystów.

Terroryści nie byli uzbrojeni.

Na nagraniu zdarzenia słychać, jak al-Rifai identyfikuje siebie i swojego wspólnika Subhiego Sbaihata. Zapytany przez funkcjonariusza, co robił w tym rejonie, odpowiedział: „Operacja, operacja Elad”. Oficer zapytał, co się działo podczas tej operacji, na co al-Rifai odpowiedział: „Nie wiem dokładnie, biliśmy ludzi”.


Subhi Emad Subhi Abu Shqeir i As’ad Yousef As’ad al-Rifa’i, którzy przeprowadzili atak terrorystyczny (źródło: The Jerusalem Post)


Komisarz policji Kobi Szabtai rozmawia z funkcjonariuszami w pobliżu miasta Elad 8 maja 2022 r., tuż po aresztowaniu dwóch palestyńskich podejrzanych o terroryzm (źródło: The Jerusalem Post)


Siły bezpieczeństwa zatrzymują dwóch Palestyńczyków, którym zarzuca się udział w śmiertelnym ataku terrorystycznym w pobliżu Elad (8 maja 2022 r.) (źródło: The Jerusalem Post)

Artykuł źródłowy:

© | ePatmos.pl