IRAŃSKI AJATOLLAH WZYWA PALESTYŃCZYKÓW DO INTIFADY

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 24 lutego 2017

Najwyższy Przywódca Iranu Ajatollah Ali Chamenei wezwał Palestyńczyków do podjęcia kolejnej intifady przeciwko Izraelowi; stwierdził, że rząd izraelski jest „rakiem”, któremu należy stawić czoła.

„Ludność Palestyny nie ma innego wyjścia oprócz podtrzymywania płomieni walki poprzez poleganie na Najwyższym Allahu i na swoich wrodzonych możliwościach, tak jak czyniła to szczerze aż do dziś” – powiedział Chamenei według przekładu przemówienia, jaki zamieszczono na jego stronie internetowej.

„Jeśli taka będzie wola Allaha, zobaczymy, że ta intifada rozpocznie bardzo ważny rozdział w historii walk i że po raz kolejny pokona uzurpatorski reżim” – stwierdził Chamenei we wtorek.

Chamenei wypowiadał się na dwudniowej konferencji w Teheranie, w której uczestniczyli delegaci z około osiemdziesięciu krajów; skupiała się ona na irańskim poparciu dla Palestyńczyków wśród narastającego napięcia ze Stanami Zjednoczonymi oraz Izraelem w kwestii pocisków balistycznych i programu nuklearnego.

Irański przywódca potępił, jak to nazwał, „strategie kompromisu”, odnosząc się do rozwiązania dwupaństwowego; zamiast tego zalecił „wszechstronny opór”.

„Palestyńska intifada gna naprzód jak grom, tak aby mogła osiągnąć swoje inne cele zanim nastąpi całkowite wyzwolenie Palestyny” – dodał Chamenei.


Na podstawie:
breakingisraelnews.com - Iran’s Khamenei Calls for Palestinian Intifada, Israel a ‘Cancerous Tumor’

Następny | Poprzedni