SŁUŻBA ZDROWIA WZYWA NETANJAHU DO WPROWADZENIA NATYCHMIASTOWYCH OGRANICZEŃ

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 11 września 2020

W środę wieczorem wysokiej rangi przedstawiciele służby zdrowia wezwali premiera Benjamina Netanjahu do natychmiastowego zablokowania kraju w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa, przed krytycznym czwartkowym posiedzeniem tak zwanego „gabinetu koronawirusa”.

Netanjahu prowadził konsultacje w sprawie pandemii i przedstawił różne opcje – od całomiesięcznego zamknięcia całego kraju w czasie Wielkich Świąt, poprzez „oddychające” zamknięcie, podczas którego szkoły i firmy zamykałyby się na kilka tygodni, ale tylko ruch między miastami zostałby ograniczony, aż po krótkotrwałe obostrzenia mające zastosowanie tylko podczas świąt Rosz ha-Szana, Jom Kipur i Sukkot.

Jeden z uczestników środowego spotkania powiedział po nim, że ​​minister zdrowia Yuli Edelstein i dyrektor generalny ministerstwa Chezy Levy wezwali Netanjahu do jak najszybszego nałożenia znaczących ograniczeń, powołując się na obciążenie systemu opieki zdrowotnej spowodowane rosnącą liczbą przypadków wirusa.

Ministerstwo zgłosiło w środę 11 kolejnych zgonów, które zwiększyły liczbę ofiar śmiertelnych do 1054. Od północy do godz. 22 w środę odnotowano ponad 2700 nowych zakażeń. W kraju jest 31686 aktywnych przypadków koronawirusa. Liczba pacjentów w ciężkim stanie wzrosła do 477, przy czym 142 z nich korzysta z respiratorów.


Na podstawie: 
The Times of Israel - Health officials brief Netanyahu on lockdown options, urge immediate action

Następny | Poprzedni