Tysiące Żydów zgromadziło się w poniedziałek pod Ścianą Płaczu, aby wziąć udział w błogosławieństwie kapłańskim w Jerozolimie.
Tradycyjne błogosławieństwo kapłańskie – znane w języku hebrajskim jako Birkat Kohanim – ma miejsce podczas świąt Paschy i Sukkot.
W 4 Księdze Mojżeszowej (6:22-26) Bóg nakazuje Mojżeszowi i Aaronowi błogosławić dzieci Izraela:
I przemówił Pan do Mojżesza tymi słowy:
Powiedz Aaronowi i jego synom: Tak będziecie błogosławić synów izraelskich, mówiąc do nich:
Niech ci błogosławi Pan i niechaj cię strzeże;
Niech rozjaśni Pan oblicze swoje nad tobą i niech ci miłościw będzie;
Niech obróci Pan twarz swoją ku tobie i niech ci da pokój.
Tegoroczne błogosławieństwo kapłańskie zostało podzielone na dwa wydarzenia – jedno w poniedziałek, a drugie w środę – ze względów bezpieczeństwa i w celu zmniejszenia tłumów.
Błogosławieństwo odbywa się w obliczu wzrostu napięcia w Jerozolimie i niedawnych starć między policją izraelską a palestyńskimi demonstrantami na Wzgórzu Świątynnym.

Błogosławieństwo podczas Paschy – 18 kwietnia 2022 r. (źródło: CBN News)
© | ePatmos.pl