POGRZEB ZAMORDOWANEGO IZRAELCZYKA

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 04 września 2020

27 sierpnia miał miejsce pogrzeb Izraelczyka zamordowanego dzień wcześniej przez Palestyńczyka. Od ataku nożownika zginął 39-letni Rabbi Shai Ohayon, Był ojcem czwórki dzieci o imionach: Tohar (13 l.), Hillel (11 l.), Shiloh (9 l.) i Malachi (4 l.). Pogrzeb odbył się w czwartek rano – zebrało się około 200 osób, ale w uroczystościach mogło uczestniczyć jedynie 40.

Ewiatar Cohen, sąsiad zabitego, powiedział na pogrzebie: „Był skromnym człowiekiem, uprzejmym i cichym. Dopiero teraz, po tym, jak został zamordowany, dowiedziałem się, że zdał egzaminy na miejskiego rabina. To wielka strata dla naszej dzielnicy i dla narodu izraelskiego”.

„Był wspaniałym zięciem, dobrym ojcem i dobrym mężem. Dla mnie był jak syn” – powiedział teść Shaia.

„Ludzie go kochali. Wszyscy schodzili się, żeby słuchać jego lekcji o Torze. Mówili, że jak się słucha tych wykładów, to wywołują niesamowite wrażenie” – dodał.

Josef Mugrabi, przyjaciel Shaia, powiedział reporterom, że zdołał on zdać egzaminy rabinackie, jednocześnie pracując i utrzymując rodzinę.

W środę wieczorem premier Netanjahu wypowiedział się na temat tego ataku: „Moja żona Sara i ja przytulamy rodzinę – żonę i czwórkę dzieci, które zostały dziś bez ojca. Dom terrorysty zostanie zburzony i będziemy się starać o jak najsurowszą karę”.

„Nasze myśli są z rodziną Ohayon, której syn, rabin Shai, został zamordowany przez podłego terrorystę” – napisał na Twitterze prezydent Riwlin. „Straciliśmy człowieka Tory, źródło wiedzy, ojca czwórki dzieci. Terrorystę i jego wspólników musi spotkać sprawiedliwa kara. Terror nie może zwyciężać. Niechaj pamięć Shaia będzie błogosławieństwem”.


Pogrzeb rabina Ohayona (źródło: Facebook - Hananya Naftali)


Shai Ohayon (źródło: Facebook - Hananya Naftali)


Na podstawie: 
The Times of Israel - Stabbing victim Rabbi Shai Ohayon laid to rest: ‘He was humble, kind and quiet’

Następny | Poprzedni