HOTEL W NAZARECIE: WYSTAWA ARTEFAKTÓW ODKRYTYCH PODCZAS BUDOWY

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 04 września 2020

Właściciele hotelu „Legacy” w Nazarecie we współpracy z Izraelskim Urzędem ds. Zabytków urządzili wystawę przedmiotów odkrytych podczas budowy.

Hotel znajduje się niedaleko Kościoła Zwiastowania, w samym sercu Nazaretu. Poprzednio istniał tam garaż dla autobusów. W 2010 roku właściciele postanowili postawić tam hotel i rozpoczęły się prace budowlane.

Podczas nich znaleziono fundamenty budynków oraz cztery szyby prowadzące do podziemnych komór.

Z powodu tych odkryć inwestycja została wstrzymana, a na miejsce wysłano zespół archeologów. Po usunięciu kurzu nagromadzonego przez setki lat okazało się, że wyciosane w skałach jaskinie były wykorzystywane jako miejsca pochówku w epoce brązu i żelaza.

Po zakończeniu wykopalisk na nowo podjęto budowę, a architekt dodał do planu specjalne pomieszczenia na starożytne znaleziska. Wśród nich są misy, narzędzia walki i biżuteria, które pozwalają zajrzeć w nieznaną poprzednio przeszłość Nazaretu.

„Okazuje się, że Nazaret – zwykle łączony z Jezusem, który wychował się w żydowskiej wiosce o tej nazwie – przyciągał już grupy ludzi o wiele lat wcześniej” – powiedziała Yardena Alexandre, kurator wystawy z ramienia Urzędu ds. Zabytków.


(źródło: The Jerusalem Post)


Na podstawie: Unique archaeological findings displayed in a Nazareth hotel

Następny | Poprzedni