PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM WALKI Z RAKIEM PIERSI: TIMNA PODŚWIETLONA NA RÓŻOWO

opracowanie: Kasia Śmiałkowska
publikacja: 08 października 2021

Timna Park w Dolinie Arava zostanie podświetlony na różowo w ramach globalnej kampanii przeciwko rakowi piersi, prowadzonej przez Estée Lauder Companies.

Kampania, która trwa już 29 lat, nosi hasło: „Wspólne działanie w celu zlikwidowania raka piersi u wszystkich”.

Główne miejsca w popularnym i malowniczym parku w pobliżu Ejlat, w tym Grzyb, Słupy Salomona i Śruba z Piaskowca, zostaną podświetlone na różowo. Wśród ponad 200 obiektów, które zostaną tak oznaczone na całym świecie, są Empire State Building i Rockefeller Center, Wieża Eiffla, Castello Sforzesco w Mediolanie, Opera w Sydney, Tokyo Tower i wiedeński pałac Schönbrunn.

Timna Park będzie oświetlony na różowo do 20 października.

Firma Estée Lauder Companies została założona przez nieżyjącą już Evelyn Lauder, która była również zaangażowana w stworzenie kampanii różowej wstążki i założenie Fundacji Badań nad Rakiem Piersi.

„Grupa firm od 19 lat działa na rzecz podnoszenia świadomości raka piersi w Izraelu” – powiedział Oren Revach, prezes Estée Lauder Companies. „Cel projektu jest prosty i najważniejszy ze wszystkich: przypomnieć wszystkim kobietom w Izraelu, że wczesne badania ratują życie. Cieszymy się ze współpracy z Timna Park i jesteśmy pewni, że zapierający dech w piersiach różowy krajobraz na pustyni będzie prawdziwym przypomnieniem dla tysięcy kobiet, aby poszły się przebadać”.

Miri Ziv, wiceprzewodnicząca Israel Cancer Association, podziękowała Timna Park i The Lauder Companies za udział w kampanii.

„Gotowość Estée Lauder Companies do przyłączenia się co roku do promowania walki z rakiem piersi jest godna wszelkiego naszego uznania i wzmacnia nasze działania na poziomie krajowym i międzynarodowym. Dziękuję Timna Park za przyłączenie się w tym roku do wspólnego projektu i apeluję do kobiet o przyjęcie zdrowego stylu życia, który – jak udowodniono – zmniejsza ryzyko zachorowania, a jednocześnie apeluję o zgłaszanie się na badania w celu wczesnego wykrycia choroby, co jest najskuteczniejszym sposobem na jej wyleczenie” – powiedziała.


(źródło: The Jerusalem Post)


(źródło: The Jerusalem Post)

Artykuł źródłowy:

© | ePatmos.pl