TEL AWIW GOSPODARZEM FINAŁU KOLARSKIEGO

opracowanie: Małgorzata Magiera
publikacja: 11 czerwca 2021

Światowej klasy zawodnicy ukończą wielonarodowe zawody na Narodowym Welodromie Sylvana Adamsa.

Tel Awiw został wybrany jako szóste i ostatnie miasto, w którym odbędą się pierwsze w historii zawody kolarskie Union Cycliste Internationale (UCI) Ligi Mistrzów w listopadzie i grudniu.

Zawody, w których udział wezmą jedni z najbardziej znanych na świecie kolarzy, zadebiutują 6 listopada w Hiszpanii, kontynuując rundy we Francji, Litwie i Londynie, po czym zakończą się finałem 11 grudnia na Narodowym Welodromie Sylvana Adamsa w Tel Awiwie, gdzie zostaną odznaczeni zwycięzcy płci męskiej i żeńskiej.

Zawody będą transmitowane na całym świecie w sieci Eurosport.

Welodrom będzie również gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów w Kolarstwie Torowym 2022 UCI.

Arena nazwana została w hołdzie współwłaścicielowi Israel Cycling Academy, Sylvanowi Adamsowi.

Welodrom Sylvana Adamas w Tel Awiwie, reklamowany jako najbardziej zaawansowana halowa arena kolarstwa na Bliskim Wschodzie, został odsłonięty na kilka dni przed Wielkim Startem wyścigu kolarskiego Giro d'Italia w Izraelu, który odbył się 4-5 maja 2018 roku.

Arena spełnia standardy olimpijskie 250 metrów w obwodzie i ma na celu rozwój i promocję wyczynowego i rekreacyjnego kolarstwa w Izraelu.

Zawodowi kolarze z Israel Cycling Academy wykonali pierwszy przejazd testowy na torach, który obserwował burmistrz Tel Awiwu Ron Huldai wraz z Yonim Yaromem, prezesem Israel Cycling Federation i Sylvanem Adamsem, współwłaścicielem Israel Cycling Academy i honorowym prezesem wyścigu Giro d’Ialia w Izraelu.

Welodrom Sylavana Adamsa znajduje się w pobliżu Narodowego Centrum Sportu, kompleksu stadionów, obiektów sportowych i siedziby izraelskiego komitetu olimpijskiego. Budowa areny kosztowała około 19 milionów dolarów i została zaprojektowana przez Mazor-First Architects, może pomieścić 620 osób.

Sylvan Adams cieszy się, że zawody odbędą się w Tel Awiwie. „W pewnym sensie będzie to nasza impreza dla reszty światowych zawodników kolarstwa torowego. Będą mogli zobaczyć nasz światowej klasy obiekt. Nie mogę się doczekać powitania wszystkich we wspaniałym, ekscytującym mieście Tel Awiwie”.


Wizualizacja artystyczna Welodromu Sylvana Adamsa w Tel Awiwie (źródło: israel21c.org)


Na podstawie:

Artykuł źródłowy:

© | ePatmos.pl